„Chciałbym zagrać w Liverpoolu” – Klopp ruszy na zakupy do Serie A?

Juergen Klopp
Juergen Klopp

Czy Liverpool w letnim okienku transferowym ruszy na rynek w poszukiwaniu ofensywnych graczy? Póki co nic na to nie wskazuje. Mimo to do „The Reds” oczko puścił Domenico Berardi, który już za jakiś czas może opuścić Sassuolo.

24-latek trafił 7 bramek oraz zanotował 4 asysty w obecnym sezonie Serie A. Mimo swojego wieku, napastnik dalej jest uważany za wielki talent, który do wykonania kolejnego kroku potrzebuje gry w dużo lepszym klubie. Do tej pory piłkarzem zainteresowanie wykazywał Inter oraz Roma, choć sam Włoch nie wyklucza przenosin poza granicę.

– Jeśli nadejdzie oferta z Mediolanu bądź innego zespołu, taką propozycję musi ocenić mój klub. Jeśli otrzymam informację, że są gotowi ją zaakceptować, to chętnie się na nią zgodzę. Jeśli miałbym wybierać, chciałbym zagrać w Liverpoolu. Zmiana ligi byłaby oczywiście trudna, ale nie przeraża mnie to. Kolejnym celem jest dla mnie gra w Europie, ale w zespole, w którym mogę liczyć na regularne występy. To zawsze jest dla mnie priorytet.

Ostatnie zdania raczej mogą wykluczać taki ruch. Obecny sezon dla trójki Firmino, Salah oraz Mane ponownie okazał się fenomenalny, biorąc pod uwagę indywidualne statystyki. Mimo to Berardi w ostatnich latach dał się poznać jako bardzo wszechstronny zawodnik, który może występować z powodzeniem nie tylko jako wysunięty napastnik, lecz także w roli skrzydłowego oraz ofensywnego pomocnika.

Wartość reprezentanta Włoch w tej chwili wycenia się na około 20 milionów euro.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy