Chiński futbol przetrze szlaki. Kiedy powróci Chinese Super League?

Jeszcze kilka tygodni temu, sytuacja w Chinach wywołana koronawirusem była dramatyczna. Kraj powoli powraca do normalności. W poszczególnych regionach zaczyna ponownie funkcjonować komunikacja miejska, natomiast część społeczeństwa ma pozwolenie na poruszanie się po miastach. Poprawa sytuacji zapewne wpłynie na krajowe rozgrywki. Kiedy do gry wrócą gracze Chinese Super League?

Pod względem społecznym czy ekonomicznym, sytuacja w Chinach była równie trudna, jak obecnie mają się sprawy we Włoszech czy Hiszpanii. Nieco inaczej wygląda sprawa piłki nożnej. W Europie rozgrywki zostały przerwane w trakcie sezonu. Tymczasem w Chinach funkcjonuje inny system rywalizacji, który kończy się wraz z nowym rokiem. W związku z tym, kampania 2019 rozegrana została bez większych zakłóceń.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Nadal jednak nie rozpoczęto nowego sezonu. Zgodnie z planem, na początku kwietnia miała mieć już miejsce 5. kolejka Chinese Super League. Wspominana seria gier jest przełożona, podobnie jak potyczki zaplanowane na 10-12 kwietnia. Nie ma obecnie decyzji w sprawie siódmej kolejki, która ma mieć swój start 17 kwietnia.

Spoglądając na sytuację w Chinach, można pokusić się o tezę, iż zawodnicy z tego kraju szybciej zaczną zmagania w nowym sezonie, niż gracze z europejskich ekip wznowią poszczególne rozgrywki. Pozostaje jednak pytanie, kiedy nastąpi start kampanii.

Rozpoczęcie zmagań już w pierwszej połowie kwietnia wydaje się mało prawdopodobne. Nieco inaczej można spoglądać na dalsze terminy. Całkiem możliwy jest powrót ligi już na początku maja. Dla osób, które lubią ryzyko, typ związany z terminem 16 kwietnia – 30 kwietnia z pewnością będzie kuszący.

Komentarze

komentarzy