Chorwat następcą Klimali? 16 goli w poprzednim sezonie, w obecnym zero

Jak informuje Piotr Koźmiński, na celowniku Jagiellonii Białystok znalazł się Chorwat Jakov Puljić. Napastnik w poprzednim sezonie zdobył szesnaście bramek. Od pół roku jednak nie trafił do siatki.

Poprzednie rozgrywki chorwackiej ekstraklasy były dla Jakova Puljicia bardzo udane. Podpisał kontrakt z HNK Rijeka, w którym wcześniej przebywał na wypożyczeniu. W 29 meczach zdobył 16 bramek, dzięki czemu zakończył sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców. Ponadto dorzucił do tego jeszcze 10 asyst.

W obecnych rozgrywkach Jakov Puljić nie radzi sobie tak dobrze, jak w poprzednich. Chorwat wypadł z pierwszego składu, a w ośmiu meczach ani razu nie trafił do siatki.

Dziś z Jagiellonii do Celtiku Glasgow odszedł Patryk Klimala i klub rozgląda się za jego następcą. Jak poinformował Piotr Koźmiński z „Super Expressu”, kandydatem do gry w Białymstoku jest właśnie Puljić.

16 bramek w poprzednim sezonie, a w obecnym ani jednej… Znamy w sumie jedną dość podobną historię. Ognjen Mudrinski w poprzednim sezonie zdobył 18 goli w barwach serbskiego FK Cukaricki i trafił do Jagiellonii. Od początku sezonu zdobył jednak tylko jednego gola. Dlatego, choć Jakov Puljić wygląda dość ciekawie na papierze, można obawiać się tego, że powtórzy się przypadek Mudrinskiego.

Komentarze

komentarzy