Christopher Nkunku przedłużył kontrakt z Lipskiem!

Nie będzie transferu Christophera Nkunku w trakcie letniego okna transferowego 2022. Francuski zawodnik podpisał nową umowę z Lipskiem, która obowiązywać będzie do końca sezonu 2025/2026. W kontrakcie zawarto specjalną klauzulę.

Nkunku trafił do ekipy z Bundesligi w lipcu 2019 roku z PSG za kwotę 13 milionów euro. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę. Już w pierwszym sezonie, francuski zawodnik odgrywał ważną rolę w zespole, zaliczając aż 15 asyst w 32 ligowych występach. Niedawno zakończona kampania była w wykonaniu Nkunku wręcz wyśmienita. 24-latek zdobył aż 20 bramek oraz dorzucił do tego 14 ostatnich podań w 33 ligowych meczach, a także zanotował 7 goli w Lidze Mistrzów i 4 w Lidze Europy.

Nkunku przedłużył kontrakt z Lipskiem

Nic dziwnego, że zainteresowanie 24-latkiem wykazywały czołowe europejskie ekipy, które były skłonne zapłacić ogromne pieniądze za reprezentanta Francji. Z kolei Lipsk od początku chciał przedłużyć umowę z zawodnikiem, by zatrzymać ofensywnego gracza na sezon 2022/2023.

Zarząd niemieckiego klubu dopiął swego. Christopher Nkunku przedłużył kontrakt z klubem do 2026 roku.

Specjalna klauzula

Jak informuje Fabrizio Romano, nowa umowa Nkunku zawiera specjalną klauzulę, która pozwoli Francuzowi odejść z klubu za 60 milionów euro. Ta opcja dostępna będzie od 2023 roku. Oznacza to, iż transfer 24-latka za dwanaście miesięcy wydaje się wręcz nieunikniony. Pozostaje pytanie, która ekipa wygra wyścig o tego zawodnika.