Co dalej z Mertensem? Sytuacja zmienia się z każdym tygodniem

Jak informuje Gianluca Di Marzio, Belg jest bliski odejścia z Napoli. Czy piłkarz trafi do Niemiec, Anglii albo Francji, a może pozostanie na Półwyspie Apenińskim?

Można stwierdzić, że Dries Mertens jest już legendą klubu z Neapolu. W zespole występuje od 2013 roku i jakiś czas temu stał się najlepszym strzelcem w historii Napoli. W 311 meczach zdobył 121 goli, pobijając dorobek Marka Hamsika i Diego Maradony.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Umowa Belga z klubem Serie A wygasa z końcem obecnych rozgrywek. W ostatnim czasie do mediów docierały sprzeczne sygnały na temat jego przyszłości. Mówiło się o tym, że Dries Mertens pozostanie w Neapolu, gdyż wkrótce miałby odejść Arkadiusz Milik. Co jakiś czas pojawiały się jednak doniesienia o tym, że piłkarz wkrótce opuści szeregi zespołu Gennaro Gattuso.

Jak informuje “Gianluca Di Marzio”, Napoli w tej chwili zwleka z negocjacjami kontraktowymi. W związku z tym piłkarz niepokoi się o swoją przyszłość i coraz bardziej jest gotowy na decyzję o odejściu.

Dotychczas najwięcej mówiło się o Mertensie w kontekście Interu. Piłkarz miałby również być uzupełnieniem składu Chelsea oraz Paris Saint-Germain. Napastnik jest również łączony z Borussią Dortmund.