Czołowe ekipy z Bundesligi chcą pomóc niemieckim klubom!

Sytuacja wywołana koronawirusem powoduje spore problemy u wielu europejskich zespołów. Z kłopotami będą musiały zmierzyć się także niemieckie ekipy. Według spekulacji dziennikarzy, kilka drużyn z Bundesligi może nie poradzić sobie finansowo, co spowoduje upadki klubów. Na to nie chcą pozwolić czołowe marki w Niemczech. Dlatego też, stworzona została specjalna inicjatywa.

W celu odciążenia wydatków, wielu piłkarzy w Bundeslidze zrezygnowało z całkowitego lub części wynagrodzenia. Szlachetne postawy zawodników nie uchronią jednak klubów przed poważnymi problemami. Potrzebne są dodatkowe środki, które pozwolą przezwyciężyć kryzys.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Jak informuje BILD, pomocną dłoń zamierzają wyciągnąć czołowe drużyny z Bundesligi. Bayern, Lipsk, BVB oraz Bayer chcą zrezygnować z pozostałych pieniędzy, które przysługują im z tytułu praw telewizyjnych. Mowa o kwocie w wysokości 12,5 miliona euro. To nie koniec. Wspominane ekipy dołożą dodatkowo 7,5 miliona euro, by przekazać okrągłą sumę, czyli 20 milionów euro, zespołom z Bundesligi oraz 2 Bundesligi, które znajdą się w najgorszych sytuacjach.

Szlachetna postawa czołowych klubów z Niemiec może być przykładem dla wielkich marek z innych krajów. Utrzymanie drużyn w poszczególnych ligach nie tylko jest w interesie zespołów, które z takimi problemami się zmagają, ale również czołowych klubów, które z pewnością liczą na jak najlepszą rywalizację w lidze.

Komentarze

komentarzy