Czy Maciej Stolarczyk pozostanie trenerem Wisły Kraków do końca roku?

Ponad rok temu nad Wisłą Kraków zebrały się czarne chmury, bowiem klub był w fatalnej kondycji finansowej, zarządzany był przez nieodpowiednie osoby, jednak sportowo Wisła Kraków radziła sobie całkiem nieźle. Około 12 miesięcy później w Krakowie poradzono sobie z ludźmi szkodzącymi Białej Gwieździe, a długi nadal udaje się regulować, jednak obecnie sytuacja sportowa się odwróciła, bowiem 13-krotnemu mistrzowi Polski grozi widmo spadku.

To, co udało się osiągnąć w poprzednim sezonie ligowym, czyli podtrzymanie niezłego poziomu sportowego w Wiśle Kraków, nie udaje sie w obecnych rozgrywkach. Biała Gwiazda przegrywa ostatnio mecz za meczem, a spotkanie z Legią Warszawa podało w wątpliwość słuszność pozostania na stanowisku trenera Macieja Stolarczyka. Wisła Kraków poniosła bardzo wysoką porażkę ze stołecznym klubem, bowiem poległa aż 0:7. Wcześniej również zawodnicy z małopolskiego klubu nie zachwycali, bo nie zdobyli kompletu punktów w lidze od 31 sierpnia, kiedy udało im się wygrać z Zagłębiem Lubin 4:2 na własnym obiekcie.

Po remisie z Koroną Kielce 1:1, który miał miejsce 14 września, Wisła Kraków zanotowała aż sześć porażek z rzędu. Nawet jednego punktu nie udało wywieźć się z Płocka, Poznania i wspomnianej wcześniej Warszawy, a przy Reymonta Biała Gwiazda poległa w starciach z Cracovią oraz mistrzem Polski – Piastem Gliwice. Jakby tego było mało Wiślacy przegrali także z Błękitnymi Stargard w Pucharze Polski, co spowodowało odpadnięcie z tych rozgrywek.

Odbudowa klubu, który jeszcze rok temu był w fatalnej kondycji i stał nad skrajem przepaści, przechodziła w spokojnych warunkach, mimo sporych problemów finansowych. Zarząd klubu z pewnością jest zaniepokojony postawą zespołu, jednak w ostatnich dniach wydał oświadczenie, w którym wspiera trenera Maciej Stolarczyka i zapewnia, że polski szkoleniowiec otrzyma szansę na rehabilitację w krakowskim klubie.

„Nie uważamy również, że sytuację na dłużej uzdrowi natychmiastowa zmiana trenera. Maciej Stolarczyk był z Wisłą Kraków w arcytrudnych momentach. Utrzymując, pomimo wielkich przeciwności, jakość drużyny był jednym z głównych architektów sukcesu akcji ratowania klubu wiosną 2019 roku. W naszej ocenie w tym bardzo trudnym momencie zasługuje on na wsparcie i szansę na odbudowanie jedności oraz zmianę postawy drużyny w nadchodzących spotkaniach.”

Czy Maciej Stolarczyk pozostanie trenerem krakowskiej Wisły do końca tego roku? O tym przesądzi kilka najbliższych spotkań.

Fot. YouTube

Komentarze

komentarzy