Dariusz Mioduski chyba nie przestanie zaskakiwać. Chce być jak… Robert Kubica

Dawno już nie widzieliśmy, by jedna osoba, podejmując szereg złych decyzji, była w stanie w tak krótkim czasie tak bardzo zepsuć potęgę. Oczywiście potęgę jak na polskie realia, ale nie oszukujmy się – Legia miała wszystko, by odjechać reszcie o lata i stać się (w odpowiedniej skali) polskim Szachtarem.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Jak jest, wszyscy dobrze widzimy. Kiedy wydaje się, że gorzej być nie może, szybko zostajemy wyprowadzeni z błędu. Legia stała się synonimem problemów, w dodatku przez koszmarne zarządzanie absulutnie nic nie wskazuje na to, że możemy spodziewać się poprawy. Bo jak myślec pozytywnie, kiedy co chwilę najważniejsza osoba w klubie rzuca nawet nie tyle banałami, co wręcz absurdalnymi stwierdzeniami?

Można by napisać z nich książkę, a jeśli ktoś już prowadzi takie zapiski, ma właśnie okazję dopisać kolejną perełkę. W poniedziałek, w ramach „Kongresu 590”, odbył się panel dyskusyjny o nazwie: „Co zrobić aby polskie kluby dogoniły Europę?”. Jednym z uczestników był właśnie właściciel Legii, który – w całej swej mądrości – zaproponował banalnie proste rozwiązanie, które pomogłoby Legii.

– Jak PKN ORLEN zechce wesprzeć Legię Warszawa taką samą kwotą jak Roberta Kubicę, to gwarantuję, że będziemy grać w Lidze Mistrzów – stwierdził 55-latek.

Prawda, że proste? „Dej piniondze, mam horom Legie”. Oczywiście, że (w przeliczeniu na złotówki) ok. 50 milionów byłoby dla Legii zbawieniem, pytanie tylko, dlaczego Orlen miałby wyrzucać pieniądze w błoto? Formuła 1 to świat prestiżu, pasujący do ich branży, a pojawienie się w tym środowiku jest ogromną reklamą, trampoliną do rozwoju i miejscem, w którym koncert nie tylko wydaje, ale przede wszystkim zarabia. Do tego wspiera być może najlepszego polskiego kierowcę w historii, którego teraz wielu nie docenia, ale o którym będziemy pamiętali nawet za kolejne dekady. A kompromitująca się Legia? Będąca w czwartej dziesiątce Europy ekstraklasa? Tego nawet nie trzeba komentować…

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy