Głos, który zawitał w każdym domu. Dariusz Szpakowski obchodzi 69. urodziny!

Mamy w polskich mediach kilka osób, których głos rozpoznamy od razu. Z pewnością do tego grona należy Dariusz Szpakowski. Komentator sportowy od wielu lat towarzyszy nam przy największych imprezach sportowych. Przede wszystkim tych, które dotyczą piłki nożnej. 15 maja dziennikarz polskiej telewizji obchodzi swoje 69. urodziny. 

W Telewizji Polskiej jako komentator Dariusz Szpakowski zadebiutował chwilę po wstąpieniu do redakcji sportowej. 69-latek skomentował swój pierwszy mecz 22 maja 1983 roku. Była to potyczka reprezentacji Polski w piłce nożnej z ZSRR.

Komentator wielu imprez

Zapewne niewielu dziennikarzy na świecie może pochwalić się komentowaniem takiej liczby wielkich imprez sportowych. Głos Dariusza Szpakowskiego towarzyszył nam na każdych mistrzostw świata od 1986 do 2018 roku włącznie.

Oczywiście 69-latek pracował także przy mistrzostwach europy, które komentował od 1984 roku do 2004 włącznie, a także Euro 2012 i 2016. Do tego dochodzą mecze eliminacyjne i towarzyskie reprezentacji oraz spotkania klubowe np. w Lidze Mistrzów.

Słynne momenty i cytaty

Biorąc pod uwagę staż Dariusza Szpakowskiego, liczba kluczowych momentów w karierze dziennikarza może być spora. Z pewnością wielu kibiców pamięta eliminacje do Euro 2008 roku i pierwszy awans „Biało-Czerwonych” do tej wielkiej imprezy. Na szczególną uwagę zasługuje starcie z Portugalią.

Spoglądając na wydarzenia najnowsze, trudno nie wspomnieć o pożegnaniu, jakie otrzymał Łukasz Piszczek od Dariusza Szpakowskiego. Do dziś sympatycy wspominają już słynne „Łuuuuuukaaaasz Piszczeeeeeeeek, a tymczasem Słoweńcy”.

Z naszej strony życzymy przede wszystkim zdrowia i radości z czerpania pasji, którą widać od lat.

 

Komentarze

komentarzy