Dawid Kownacki z pozytywnym testem na koronawirusa!

Dawid Kownacki
Dawid Kownacki (Fot. YouTube)

W szeregach Fortuny Duesseldorf wykryto dwa przypadki koronawirusa. Według niemieckich mediów, jednym z tych piłkarzy jest Dawid Kownacki. W związku z zaistniałą sytuacją, zawodnik został poddany kwarantannie.

Cała sprawa wyszła na jaw po meczu sparingowym z TSV Meerbusch. Testy wykonano w piątek rano, natomiast wyniki pojawiły się dopiero po zakończonej rywalizacji. Oznacza to, iż zawodnicy z pozytywnymi testami wzięli udział w rywalizacji.

Dawid Kownacki z pozytywnym testem

Jak twierdzi „Bild”, jednym z zakażony piłkarzy Fortuny Duesseldorf jest Kownacki. Oprócz Polaka, pozytywny test uzyskał także Nana Opoku Ampomah. Kownacki przechodzi chorobę bezobjawowo i jest naturalnie na domowej kwarantannie.

Kiepski sezon

Przymusowa przerwa od przygotowań pokrzyżowała plany Dawida Kownackiego. 23-latek miał za sobą kiepski sezon w Bundeslidze. Napastnik wystąpił w 20 ligowych potyczkach, nie zdobywając ani jednej bramki.

Występy na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej mają pomóc snajperowi w powrocie do odpowiedniej dyspozycji. Kownacki musi jednak poczekać na treningi z drużyną.

Komentarze

komentarzy