Decyzja o przedwczesnym zakończeniu ligi uratowała zespół Maradony

Liga argentyńska jest kolejną na świecie, która przedwcześnie zakończyła sezon. Diego Maradona powinien być zadowolony z tego powodu.

Argentyńska federacja podjęła decyzję o zakończeniu wszystkich rozgrywek sportowych. W przeciwieństwie do Holandii, tam rozstrzygnięto sprawę mistrzostwa i pucharowiczów. Zwycięzcą ligi została Boca Juniors, natomiast w Copa Libertadores w przyszłym sezonie zagrają również River Plate, Racing Club i Argentinos.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W związku z zakończeniem rozgrywek podjęto jednak również decyzję w sprawie awansów i spadków. Z argentyńskiej Superligi nie spadnie nikt, natomiast awansują dwa zespoły.

Jednym z wygranych tej decyzji jest… Diego Maradona. Argentyński gwiazdor jest obecnie trenerem Gimnasii La Plata, której groził spadek. Ze względu na anulowanie rozgrywek, zespół utrzyma się w najwyższej klasie.

– Byliśmy przekonani, że zespół uchroni się od spadku na murawie – stwierdził Maradona w rozmowie z “Clarin”, po czym dodał – Nie świętowaliśmy zawieszenia ligi ani braku spadku.

“Boski Diego” jest trenerem Gimnasii La Plata od września ubiegłego roku. Jego kontrakt z klubem wygasa z końcem sezonu i wciąż nie wiadomo, czy przedłuży tę umowę.

Komentarze

komentarzy