Deutsche Bank Park – najważniejsze informacje

Deutsche Bank Park, znany też szerzej jako Frankfurt Arena, to kolejny z wiekowych obiektów na stadionowej mapie Niemiec. Mimo, że jego powstanie datuje się na 1925 rok, to za sprawą licznych modernizacji udało mu się zachować stosunkowo nowoczesny wygląd aż do dziś.

Najważniejsze informacje o Deutsche Bank Park

Za naszą zachodnią granicą Deutsche Bank Park określa się równie często Stadionem Leśnym. Jest to oczywiście spowodowane lokalizacją obiektu, który został umiejscowiony pośród licznych drzew. Od 1963 roku stadion jest piłkarskim domem Eintrachtu Frankfurt. Popularne Orły rozgrywają na nim swoje mecze domowe w Bundeslidze, krajowym pucharze, a także wszelkiej maści rozgrywkach europejskich.

Miasto: Frankfurt

Klub: Eintracht Frankfurt

Pojemność turniejowa: 47 000

Mecze na Euro 2024:

  • Szwajcaria – Niemcy
  • Dania – Anglia
  • Belgia – Słowacja
  • Słowacja – Rumunia
  • 1/8 finału

W trakcie EURO 2024 do Frankfurtu oraz w jego okolice zjadą się czołowe reprezentacje narodowe w Europie. Będzie to oczywiście spowodowane koniecznością rozgrywania meczów grupowych. Na Deustche Bank Park czekać nas będzie bratobójczy pojedynek niemiezkojęzycznych ekip, czyli Szwajcarów z Niemcami. To o tyle ciekawe, że przecież wielu reprezentantów Szwajcarii zrobiło kariery w Bundeslidze. Zobaczymy też mecze Dania – Anglia (rewanż za półfinał poprzedniego EURO), Belgia – Słowacja, Słowacja – Rumunia oraz jedno ze starć w ramach 1/8 finału.

Dziurawy niczym Deutsche Bank Park

Czasem nowoczesność nie idzie w parze z jakością. Idealnym przykładem tego jest modernizacja stadionu we Frankfurcie, która miała miejsce przed MŚ w 2006 roku. Pracownie GMB i SBP zaprojektowały pierwszy na świecie dach rozsuwany na linach. Tego typu konstrukcja miała być składową nowego obiektu nad Menem, powstałego w miejsce dawnego, nieco wysłużonego już stadionu.

Spektakularny wygląd wyróżniał nową budowlę na cały Stary Kontynent, jednak niestety z biegiem czasu pojawiały się kolejne problemy. Kiepskie działanie systemu oraz…dziury w dachu to tylko te najważniejsze z nich.

Przed EURO 2024 Deutsche Bank Park przeszedł kolejną i jak na razie ostatnią modernizację. W razie deszczu o nadmiar wody na murawie nie będzie trzeba się zatem prawdopodobnie martwić.