Holandia – Anglia – data, godzina, transmisja

W drugim półfinale Euro 2024 dojdzie do starcia Holendrów z Anglikami. Kiedy jest mecz Holandia – Anglia? O której godzinie i gdzie go oglądać? W tekście opublikowano szczegóły.

Informacje i statystyki przed meczem Holandia – Anglia

Mecz Holendrów z Anglikami zaplanowany został na 10 lipca, a pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 21:00. Półfinałowe starcie nie ma zdecydowanego faworyta, ale bukmacherzy spoglądają nieco łaskawiej w kierunku „Synów Albionu”. Co prawda Anglicy na turnieju nie zachwycają, by nie użyć mocniejszych słów, ale pragmatyczny futbol, prezentowany przez Southgate’a i jego ekipę przynosi jak na razie efekty.

Anglicy byli już jedną nogą za turniejową burtą. W 1/8 finału przegrywali ze Słowakami do piątej minuty doliczonego czasu gry. Uratował ich Jude Bellingham, a w dogrywce o losach awansu do ćwierćfinału przesądził Harry Kane. Walka o półfinał też nie była łatwa. Jeden z najbardziej nudnych meczów Euro 2024, jakim było właśnie ćwierćfinałowe starcie Anglików ze Szwajcarami, rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych.

Zdecydowanie łatwiej w półfinale znaleźli się Holendrzy. Najpierw – w 1/8 finału po fantastycznym meczu pokonali aż 3:0 Rumunów. W ćwierćfinale nie było tak łatwo i mogło się wydawać, że ostatecznie awansuje Turcja, ale Holendrzy okazali się bardziej precyzyjni w kluczowych akcjach i wygrali 2:1.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Holandia – Anglia? „Oranje” wygrali 3 z 5 ostatnich bezpośrednich starć, w tym po dogrywce w półfinale Ligi Narodów (2019). Anglicy zwyciężyli w tym czasie zaledwie raz, a jedno spotkanie zakończyło się remisem. Uważamy, że patrząc na postawę Anglików na Euro 2024, można spodziewać się dogrywki lub rzutów karnych. Sprawdź kursy i zapowiedź meczu Holandia – Anglia.

Kiedy i o której grają Holandia – Anglia?

10 lipca o godzinie 21:00.

Gdzie odbędzie się mecz Holandia – Anglia?

Mecz odbędzie się na Signal Iduna Park w Dortmundzie.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Holandia – Anglia?

Transmisja na TVP 1 i TVP Sport.

Kto będzie sędzią Holandia – Anglia?

Niemiec Felix Zwayer.

Kto skomentuje mecz Holandia – Anglia?

Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow