Dlaczego Juventus? Mino Raiola tłumaczy wybór Matthijsa de Ligta!

W końcu. Matthijs de Ligt oficjalnie został zawodnikiem Juventusu. „Stara Dama” potwierdziła w czwartkowy poranek transfer holenderskiego zawodnika. Tym samym, zakończyła się długa saga związana z 19-latkiem. Mino Raiola postanowił wytłumaczyć wybór swojego klienta.

O utalentowanego, byłego już gracza Ajaksu walczyło kilka klubów. Początkowo faworytem w wyścigu o podpis holenderskiego zawodnika była Barcelona. „Duma Katalonii” nie mogła jednak dojść do porozumienia z agentem de Ligta. Tym samym, paryski klub wyczuł okazję, by spróbować zachęcić piłkarza do transferu. Starania PSG zakończyły się fiaskiem, gdyż Juventus najpierw uzgodnił warunki z piłkarzem oraz agentem, a następnie ustalił kwotę transakcji z Ajaksem.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

W momencie finalizacji transferu, na temat wyboru Matthijsa de Ligta wypowiedział się agent piłkarza, Mino Raiola – To nie była kwestia tego, która drużyna chciała Matthijsa najbardziej. Juventus jest dla niego najlepszym wyborem. Dla defensorów transfer do Włoch jest bardzo ważny. On może uczyć się od najlepszych graczy na świecie. Ten krok jest kluczowy dla jego kariery.

Z pewnością, on jest najlepszym młodym obrońcą. Teraz de Ligt potrzebuje troche czasu, by pokazać, że jest najlepszy na innym poziomie. W pewnym aspektach, takich jak praca czy mentalność, Matthijs przypomina mi Ibrahimovicia. Decyzja, by dołączyć do Juventusu nie była podjęta w jeden dzień. To przemyślany wybór, który był długim procesem. – zakończył agent.

Trzeba przyznać, że gra u boku tak doświadczonych defensorów jak Chiellini czy Bonucci na pewno pomoże holenderskiemu obrońcy w rozwoju. Kto wie, może 19-latek w przyszłości będzie bohaterem kolejnego, wielkiego transferu.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy