Dobre wieści w sprawie Wojciecha Szczęsnego. Zagra w meczu o Superpuchar Włoch?!

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny

Problemy zdrowotne Wojciecha Szczęsnego uniemożliwiły 29-latkowi występy w dwóch ostatnich ligowych spotkaniach. Sytuacja polskiego bramkarza uległa znacznej poprawie. Szczęsny znalazł się bowiem w kadrze na mecz o Superpuchar Włoch i wielce prawdopodobne jest, że stanie między słupkami Juventusu w rywalizacji z Lazio!

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, iż Szczęsny rozgrywa bardzo dobry sezon. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że Polak jest w TOP3 (jak nie TOP1) bramkarzy Serie A rozgrywek 2019/2020. Ekipa „Starej Damy” nie prezentuje się w obronie już tak dobrze, jak w poprzednich kampaniach, dlatego Wojciech ma znacznie więcej pracy. Częste „wzywanie do tablicy” nie przeszkadza jednak Szczęsnemu. 29-latek niejednokrotnie popisywał się w tym sezonie świetnymi interwencjami.

Tym bardziej może cieszyć Maurizio Sarriego fakt, iż bramkarz jest gotowy na występ o Superpuchar Włoch. Już w niedzielę 22 grudnia o godzinie 17:45 w stolicy Arabii Saudyjskiej, czyli Rijad, rozpocznie się spotkanie mistrza kraju z Lazio.

Szkoleniowiec „Starej Damy” powalczy o swój pierwszy puchar w Turynie. Sarri przejął drużynę przed sezonem 2019/2020. Jak na razie, zespół pod wodzą byłego trenera Chelsea spisuje się bardzo przyzwoicie. Juventus wygrał swoją grupę w Lidze Mistrzów oraz zajmuje pozycję lidera w Serie A. Warto jednak zaznaczyć, iż Inter ma do rozegrania o jeden mecz więcej, więc przy ewentualnym zwycięstwie, zepchnie „Starą Damę” na drugą lokatę.

Komentarze

komentarzy