Jak docenić wierność kibica? Uczy Marc Bartra

Marc Bartra
(Zdjęcie: Weloba)

Jakie są relacje między kibicami Schalke i Borussii Dortmund, każdy wie. Kiedy obie drużyny spotykają się na boisku, osobna walka odbywa się na trybunach, a kibice wzajemnie sobie dogryzają. Tym bardziej dziwił obrazek z ostatnich derbów Zagłębia Ruhry, a wierność fanki BVB docenił piłkarz tego klubu Marc Bartra.

Oglądając to spotkanie, w pewnym momencie mogliśmy dostrzec niecodzienny obrazek. Realizator pokazał nam trybunę kibiców Schalke, gdzie mieniło się od niebieskich koszulek. Wprawne oko mogło zobaczyć jednak wyróżniający się szczegół. Pośród fanów „Koenigsblauen” siedziała kobieta ubrana w… koszulkę Borussii!

Po meczu do tego zdjęcia dotarł także zawodnik BVB, Marc Bartra, i nie chciał tak zostawiać sprawy. Na swoim Twitterze opublikował post, w którym ogłosił, że poszukuje tej właśnie fanki.

– Chcę poznać tę kobietę! Pomożecie mi ją znaleźć? Chcę wręczyć jej moją koszulkę! Pomóżcie mi, podając dalej ten tweet… – pisał na swoim Twitterze piłkarz.

 

Hiszpańskiego obrońcę zauroczyła taka niezłomność i wierność klubowym barwom i postanowił to docenić. W chwili pisania tego tekstu post Bartry miał ponad cztery tysiące udostępnień. I to tylko ten w języku angielskim, bo obok niego piłkarz opublikował podobny w języku hiszpańskim.

Jesteśmy pod wrażeniem zachowania gracza BVB. Często jest tak, że piłkarze kibicowanie drużynie, w której grają, uważają za obowiązek lokalnej społeczności. Często też nie mają kilku sekund, żeby zatrzymać się i rozdać kilka autografów, zmierzając na trening. Wiadomo, chętnych na wspólne zdjęcie czy podpis ulubieńca jest bez liku i piłkarze mogą po pewnym czasie być tym zmęczeni, ale to jedno z zadań, które mają do wykonania obok treningów i gry.

Dla niego koszulka to tak naprawdę nic, jednak takim zachowaniem pokazuje szacunek do kibiców. A jak wiadomo, bez nich gra nie miałaby sensu. Czapki z głów, Panie Bartra i oby fanka znalazła się jak najszybciej!

Komentarze

komentarzy