Dodatkowy zapis w kontrakcie Erlinga Haalanda?!

Erling Haaland

Erling Haaland to jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników na świecie. Norweski napastnik ma wpisaną klauzulę w kontrakcie, która umożliwia mu opuszczenie Dortmundu za 75 milionów euro w 2022 roku. Według ostatnich doniesień mediów, snajper BVB może zmienić klub już w najbliższym oknie, jeśli do klubu wpłynie oferta w wysokości 90 milionów funtów.

Niezwykle imponująco wyglądają statystyki Erlinga Haalanda. 20-latek w trakcie obecnej kampanii strzelił już 19 goli w Bundeslidze, a także zanotował 10 trafień w Lidze Mistrzów. Nic dziwnego, że postępy Norwega bacznie obserwują czołowe europejskie ekipy i kilka z nich jest w stanie wyłożyć ogromne pieniądze.

Specjalny zapis w kontrakcie Haalanda?

Jak twierdzą dziennikarze „Daily Mail”, Erling Haaland może opuścić Dortmund już podczas najbliższego okna transferowego, jeśli zostaną spełnione dwa ważne warunki. Pierwszy z nich to kwota. Borussia Dortmund ma otrzymać 90 milionów funtów. Drugi to warunki transakcji. Niemiecki zespół chce uiszczenia opłaty w jednej racie, co oznacza, iż zainteresowany klub musiałby od razu wyłożyć ogromną sumę.

Według wspominanego źródła, faworytem w wyścigu o Norwega jest Manchester City, który chce sprowadzić następcę Sergio Aguero. Sytuację zawodnika BVB bacznie obserwuje także Chelsea. Wydaje się, że aktualnie są to dwa kluby, które mogą zapłacić takie pieniądze za 20-latka.