Doinwestowany złom to często wciąż złom. AC Milan z historycznym „antyrekordem”

Milan ma problemy – jest to coś, z czego każdy zdaje sobie sprawę. Wystarczy w dowolny weekend włączyć mecz „rossonerich”, nastawiając się na niezłe widowisko w jednej z najlepszych lig świata. Efekt? Szok połączony z zażenowaniem, że gra może wyglądać aż tak źle. To jednak niejedyny problem, jakiemu Milan musi stawić czoła (albo chociaż próbować).

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Parząc na to, jak świetnie radzą sobie niektóre – jeszcze do niedawna – malutkie kluby, mogłoby się wydawać, że budowanie sensownego zespołu nie jest czymś niemożliwym. Świetnie rozwinęło się Hoffenheim, Eintracht, Sassuolo, czy Atalanta. Podobnych przykładów jest dużo, więc tym bardziej niezrozumiałe jest, że chaosu ciągnącego się od kilku lat nie są w stanie opanować naprawdę wielkie kluby. A takim bez wątpienia był Milan.

Jakby misja-niewypał w postaci Giampaolo i dryfowanie w okolicach strefy spadkowej to było za mało, klub ogłosił kolejne nowiny. Okazuje się, że sezon 2018/2019 AC Milan zakończył z deficytem w wysokości 145,9 miliona euro, co znacznie przewyższyło zakładane -90. To największa roczna strata w historii klubu, co doskonale wkomponowuje się w aurę obecnego Milanu.

Kwota, jak na ciągnące się problemy „rossonerrich”, wygląda niepokojąco, jednak według niektórych informacji nie ma większych powodów do obaw. Nieco ucierpieć może jednak skład, z którym prawdopodobnie będzie musiało pożegnać się kilku zawodników. Jako jednego z głównych kandydatów uznaje się Krzysztofa Piątka, którego wartość wciąż jest wysoka, a kilka klubów z pewnością by się nim zainteresowało. Szczerze mówiąc, kto wie, czy to nie byłby najlepszy scenariusz dla naszego napastnika – trafić do normalnie funkcjonującego zespołu, w którym mógłby znów poczuć, co oznacza „dobre podanie”. Milan mimo ciągłej walki o poprawę sytuacji i wydawania stosunkowo dużych pieniędzy, wciąż wygląda tragicznie…

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy