Dominik Furman z nagrodą najlepszego zawodnika miesiąca!

Dzięki świetnym wynikom w październiku, Wisła Płock pod koniec ubiegłego miesiąca wskoczyła (na moment) na fotel lidera PKO BP Ekstraklasy. Swój udział w sukcesie drużyny miał oczywiście kapitan zespołu, Dominik Furman. 27-latek za swoje występy w październiku otrzymał nagrodę najlepszego zawodnika!

Pod względem statystyk, Dominik Furman rozgrywa bardzo udany sezon. Po czternastu ligowych potyczkach, pomocnik ma na swoim koncie cztery gole oraz pięć asyst. Piłkarz Wisły Płock jest zatem na bardzo dobrej drodze, by rozegrać swój najlepszy sezon w ekstraklasie. W ubiegłych rozgrywkach Furman strzelił 6 bramek oraz zanotował 8 asyst. Była to kampania z najlepszym rezultatem w karierze Furmana.

Postawę Dominika z początku sezonu docenił Jerzy Brzęczek, który powołał gracza Wisły Płock na październikowe mecze reprezentacji. Furman co prawda nie zagrał w dwóch spotkaniach ani minuty, jednakże 27-latek będzie miał okazję wystąpić w barwach „Biało-Czerwonych” jeszcze w tym roku, gdyż na listopadowe mecze Furman również został powołany.

Były piłkarz Legii otrzymał także wyróżnienie od ligi. Za swoje występy w październiku, podczas których Furman zaliczył trzy asysty, a jego Wisła Płock zdobyła komplet punktów, Dominik otrzymał tytuł najlepszego zawodnika października.

Po dotkliwej porażce ze Śląskiem Wrocław (1-3) na wyjeździe, Wisła spadła na piąte miejsce w tabeli. Strata „Nafciarzy” do lidera (Legii Warszawa) jest jednak niewielka, gdyż wynosi tylko jeden punkt.

Komentarze

komentarzy