Dominik Szoboszlai wybrał klub!

Dominik Szoboszlai to aktualnie jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników młodego pokolenia. Węgierski zawodnik bardzo dobrze radzi sobie w barwach Salzburga. Nic dziwnego, że wiele europejskich ekip chce 20-latka w swoich szeregach. Wszystko wskazuje na to, że wyścig o zawodnika wygrał RB Lipsk. Ostatnie doniesienia mediów sugerują, iż transfer Szoboszlaia do ekipy z Bundesligi jest na ostatniej prostej.

Szoboszlai trafił na nagłówki wielu serwisów sportowych dzięki kilku genialnym trafieniom. 20-latek już podczas trwającego sezonu zanotował parę pięknych bramek. Dominik Szoboszlai był także wiodącą postacią Salzburga w Lidze Mistrzów. Węgierski gracz zanotował 2 gole w 6 występach, a wcześniej strzeli dwie bramki w meczach kwalifikacyjnych do LM.

Szoboszlai wybrał Lipsk

Spekulacje na temat transferu 20-latka podgrzewa bardzo atrakcyjna klauzula wykupu. Według informacji „The Athletic” wynosi ona bowiem „tylko” 25 milionów euro. Nie zaskakuje zatem fakt, iż pojawiła się spora grupa zespołów, która wykazywała chęć sprowadzenia zawodnika.

Wygląda na to, że wyścig o Szoboszlaia wygrał RB Lipsk. Jak donosi niemieckie Sky, piłkarz podjął decyzję, by dołączyć do zespołu z Bundesligi, odrzucając tym samym zainteresowanie innych ekip. Lipsk dopina aktualnie ostatnie szczegóły w sprawie transferu. Oba kluby mają nadzieję, iż ogłoszą transfer jeszcze przed świętami.

Komentarze

komentarzy