„Don’t cry my friend” – Krzysztof Mączyński reaguje na wpis Daniego Ramireza

Wydaje się, że sprawa mistrzostwa jest już rozstrzygnięta. Legia Warszawa na cztery kolejki przed końcem ma jedenaście punktów przewagi nad drugim miejscem. Punkty do lidera mógł odrobić wczoraj Lech. Zespół z Poznania zremisował jednak na wyjeździe ze Śląskiem. Spory wpływ na wynik spotkania miał Krzysztof Mączyński, który zanotował dwie asysty. Według Daniego Ramireza, piłkarz klubu z Wrocławia powinien otrzymać czerwoną kartkę.

Za sprawą Christiana Gytkjaera, Lech Poznań wyszedł na prowadzenie w 17. minucie spotkania. Do ostatniego kwadransa rywalizacji, „Kolejorz” kroczył w kierunku zwycięstwa. Po emocjonującej końcówce, obie ekipy podzieliły się punktami, gdyż mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Faul Mączyńskiego

W 56. minucie żółty kartonik za faul na Ramirezie otrzymał Krzysztof Mączyński. Według zawodnika Lecha, pomocnik powinien wylecieć z boiska w wyniku czerwonej kartki.

Mączyński ostatecznie dograł mecz, przyczyniając się do remisu swojego zespołu. 33-latek asystował bowiem przy dwóch bramkach Śląska Wrocław.

Reakcja w mediach społecznościowych

Dani Ramirez nie krył rozczarowania w mediach społecznościowych w wyniku decyzji arbitra. Na publikację Hiszpana postanowił zareagować Mączyński.

Pod komentarzem pomocnika pojawiło się mnóstwo negatywnych wpisów, które nie tylko krytykują piłkarza za ostry faul, ale również zwracają uwagę na brak odpowiedniego ducha rywalizacji.