Droga na mundial – co jeszcze może się wydarzyć [Europa cz. 3]?

Ostatnie europejskie grupy zakończyły rywalizację w przedostatniej kolejce eliminacji do mistrzostw świata. Jakie szanse na mundial mają po niej Francuzi, Portugalczycy, Grecy czy Holendrzy? Podliczyliśmy, co jeszcze może wydarzyć się w poszczególnych grupach!

Grupa A

Francuzi po wpadce z Luksemburgiem odbudowali się meczem w Bułgarii. Ten wygrali, co prawda, zaledwie 1:0, ale to nie o bramki chodziło w tym przypadku. Trzy punkty wywiezione z Bałkanów są dla „Trójkolorowych” niezwykle cenne. Dzięki nim przed ostatnimi spotkaniami to właśnie reprezentacja Francji lideruje w tabeli.

Oznacza to, że wszystko w jej rękach. W ostatnim spotkaniu Francja zmierzy się na własnym terenie z Białorusią. Zwycięstwo w tym spotkaniu da jej z pewnością bezpośredni awans na mundial. Za plecami wicemistrzów Europy czają się jednak Szwedzi, którzy mają w tym momencie zaledwie punkt mniej. Oni z kolei w swoim ostatnim meczu zagrają z Holendrami, których szanse na awans ograniczają się już tylko do wyliczeń matematycznych. Aby Holendrzy wyprzedzili w tabeli Szwedów, musieliby wygrać z nimi… 7:0, co jest raczej niemożliwe. Każdy inny wynik pozostawia na miejscu barażowym „Trzy Korony”.

Francja:
1. miejsce – jeśli wygra z Białorusią
2. miejsce – jeśli zremisuje/przegra z Białorusią, a Szwecja wygra z Holandią

Szwecja:
1. miejsce – jeśli wygra z Holandią, a Francja zremisuje/przegra z Białorusią
2. miejsce – jeśli wygra z Holandią, a Francja wygra z Białorusią lub jeśli zremisuje/przegra mniej niż 0:6 z Holandią
3. miejsce – jeśli przegra wyżej niż 0:6 z Holandią

Holandia:
2. miejsce – jeśli wygra wyżej niż 6:0 ze Szwecją
3. miejsce – jeśli nie wygra wyżej niż 6:0 ze Szwecją

Grupa B

Szwajcaria rozgromiła Węgrów, Portugalia poradziła sobie z Andorą. W wielkim wyścigu po mundial pozostały już zatem tylko te dwie drużyny. W tej chwili w tabeli to reprezentacja Szwajcarii ma trzypunktową przewagę. W ostatniej kolejce dojdzie jednak do meczu bezpośredniego, a ten odbędzie się w Portugalii. Bilans bramkowy obu teamów jasno daje do zrozumienia, że jakiekolwiek zwycięstwo mistrzów Europy w ostatnim spotkaniu, to ich właśnie będzie promowało do gry na mundialu. Wszystko zależeć będzie zatem od tego konkretnego spotkania.

Szwajcaria:
1. miejsce – jeśli zremisuje lub wygra z Portugalią
2. miejsce – jeśli przegra z Portugalią

Portugalia:
1. miejsce – jeśli wygra ze Szwajcarią
2. miejsce – jeśli zremisuje lub przegra ze Szwajcarią

Grupa H

Belgowie już wcześniej zapewnili sobie awans na mistrzostwa świata. Mimo to w ostatniej kolejce wygrali 4:3 z Bośnią i Hercegowiną, dzięki czemu otworzyli furtkę do barażu Grekom. Ci wymęczyli wyjazdowe zwycięstwo z Cyprem (2:1) i awansowali na 2. miejsce w tabeli. Aby je utrzymać… muszą po prostu pokonać w ostatnim meczu Gibraltar. Bośniakom pozostaje liczyć na cud. Bo aby zajęli drugie miejsce, Grecja musiałaby potknąć się w ostatnim meczu z półamatorską drużyną. Do tego – aby to 2. miejsce dało im awans – Słowenia musiałaby wygrać ze Szkocją, a Słowacja… przegrać z Maltą.

Belgia:
1. miejsce – pewne

Grecja:
2. miejsce – jeśli wygra w Gibraltarem
3. miejsce – jeśli przegra/zremisuje z Gibraltarem, a Bośnia wygra z Estonią

Bośnia i Hercegowina:
2. miejsce – jeśli wygra z Estonią, a Grecja przegra/zremisuje z Gibraltarem
3. miejsce – w każdym innym przypadku

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy