Dublet Roberta Lewandowskiego w starciu z Unionen Berlin! [WIDEO]

W ramach 10. kolejki Bundesligi piłkarze Bayernu Monachium rywalizowali na wyjeździe z Unionem Berlin. Mistrz Niemiec nie miał większych problemów ze zgarnięciem trzech punktów, triumfując aż 5:2. Dwa gole w tym meczu strzelił Robert Lewandowski. Reprezentant Polski był również bliski zaliczenia asysty sezonu.

„Bawarczycy” wyszli na prowadzenie w 15. minucie spotkania. Bayern otrzymał rzut karny, a do futbolówki podszedł Robert Lewandowski, który pokonał golkipera rywali. Chwilę później Polak miał już na swoim koncie drugiego gola, zdobywając bramkę z rzutu wolnego.

W trakcie pierwszej połowy Lewandowski mógł zaliczyć asystę sezonu. Swojej szansy nie wykorzystał jednak Sane.

Dwunasty gol w sezonie

Dzięki trafieniom w sobotnim starciu z Unionem Berlin, Robert Lewandowski ma już na swoim koncie 12 bramek w sezonie 2021/2022 Bundesligi. Drugi w zestawieniu Erling Haaland zanotował 9 goli, przy czym norweski snajper zmaga się z kontuzją i najprawdopodobniej nie zagra do końca sezonu.

Reprezentant Polski jest zatem na dobrej drodze, by po raz kolejny sięgnąć po nagrodę króla strzelców.