Ondrej Duda wróci na stałe do Herthy? Klub wiąże z nim przyszłość

Ondrej Duda
Ondrej Duda

Ondrej Duda nie cieszył się zaufaniem Jürgena Klinsmanna w Hercie. Po odejściu Niemca, wiele wskazuje na to, że Słowak wróci do pierwszego zespołu po powrocie z wypożyczenia.

Klinsmann nie widział dla niego miejsca w Hercie

Ondrej Duda trafił do Herthy cztery lata temu. Wówczas berliński klub zapłacił Legii 4,2 mln euro, by pozyskać zawodnika. Piłkarz rozegrał 70 meczów w barwach “Starej Damy”, w których zdobył 13 goli i zaliczył dziewięć asyst.

W poprzednim sezonie Słowak był najlepszym strzelcem i asystentem zespołu Herthy w Bundeslidze. Jesienią jego pozycja w drużynie zaczęła jednak słabnąć, co pogłębiło objęcie funkcji trenera przez Jürgena Klinsmanna. Były selekcjoner reprezentacji Niemiec nie widział Dudy w swoich planach, w związku z tym pozwolił na wypożyczenie piłkarza do Norwich City.

Duda wróci do Berlina?

W zespole Premier League były piłkarz Legii wywalczył miejsce w pierwszym składzie. Wiele wskazuje jednak na to, że nie zostanie w Anglii na dłużej, tylko wróci do Berlina. Jeszcze w kwietniu Michael Preetz, który pełni funkcję dyrektora generalnego Herthy powiedział, że liczy na powrót piłkarza.

Jak informuje “Kicker”, mimo możliwego transferu Mario Götzego, działacze Herthy wciąż wyrażają zainteresowanie dalszymi występami Ondreja Dudy w zespole z Berlina. Piłkarz jest związany z klubem umową do końca sezonu 2022/2023. Zarząd ma nadzieję, że Słowak wypełni umowę do końca.

Komentarze

komentarzy