Duet Zirkzee-Gnabry ponownie ratuje Bayern!

Dość niespodziewanie, 18-letni Joshua Zirkzee został bohaterem starcia Bayernu z Freiburgiem. Młody holenderski gracz po raz kolejny strzelił bardzo ważnego gola. Tym razem Zirkzee pokonał bramkarza rywali w rywalizacji z Wolfsburgiem. Swoje trzy grosze dorzucił także Serge Gnabry.

Joshua Zirkzee trafił na pierwsze strony gazet, gdy został wybrany najlepszym zawodnikiem 16. kolejki Bundesligi. Warto zaznaczyć, że piłkarz rozegrał raptem trzy minuty w wyjazdowym spotkaniu przeciwko ekipie Freiburga. Oczywiście spory wpływ na ten tytuł miał fakt, iz Joshua debiutował w lidze i był to niewątpliwy ukłoń w kierunku młodego Holendra. Niemniej jednak, Zirkzee strzelił niezwykle istotną bramkę, gdyż trafił do siatki, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 1-1. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Bayernu 3-1, gdyż pod koniec starcia gola zdobył także Gnabry.

W spotkaniu z Wolfsburgiem, Zirkzee otrzymał nieco więcej minut. Hans Flick wprowadził ofensywnego gracza w kluczowym momencie zespołu. Bayern bezbramkowo remisował na własnym obiekcie z rywalem, a do końca potyczki pozostało raptem kilka minut.

Presja czasu nie wpłynęła na postawę Joshuy. 18-latek zdobył bramkę po podaniu Thomasa Muellera.

Co ciekawe, również i tym razem, na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry, który ustalił wynik spotkania na 2-0. Duet Zirkzee-Gnabry dostarcza zatem „Bawarczykom” w ostatnim czasie niezwykle istotne gole. Bez wspomnianej dwójki, Bayern mógł mieć na koncie o cztery punkty mniej, a sytuacja mistrza Niemiec w lidze byłaby dość nieciekawa.