Duże zmiany w „PS”. Felietoniści odchodzą, Przemysław Rudzki kończy z przygodą redaktora naczelnego

fot.: Przegląd Sportowy

„Przegląd Sportowy” to najstarszy polski dziennik sportowy, przez wiele osób szanowany właśnie przede wszystkim z tego powodu. Czasy się jednak zmieniają, wraz z nimi trendy, a te już niekoniecznie przypadają do gustu „poważniejszym” odbiorcom. „PS” swoje setne urodziny będzie obchodził już za dwa lata, ale dużo wskazuje na to, że zrobi to już w nieco innej formie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Pierwszy wrześniowy poniedziałek zaszokował nie tylko uczniów wracających do szkół po wakacjach, ale także czytelników wspomnianego dziennika. Pierwszą poważną oznakę tego, że coś się zmienia, dostaliśmy wczoraj. Krzysztof Stanowski, właściciel portalu „Weszło”, a także felietonista „PS”, w jednym z tweetów zdradził, że jego ostatni tekst był faktycznie ostatnim. Dziś posypały się już „oficjalki”.

Osoby piszące swoją drogą, ale zmiany sięgają dużo dalej. Z Ringier Axel Springer Polska (w jego skład wchodzi „PS”) pożegna się bowiem Przemysław Rudzki, który od dwóch lat sprawował funkcję redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego”. Jego miejsce w drugim kwartale 2020 roku zajmie Michał Kołodziejczyk, przechodząc z „Wirtualnej Polski”. Od 2015 roku był on naczelnym „WP SportoweFakty”. Czy to dobra decyzja? Patrząc od strony 14-procentowego spadku sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem, jest zrozumiała. Niektórzy mają jednak inne zdanie.

Czy „Przegląd Sportowy”, który przez wzgląd na swoją historię jest wręcz zobligowany do pewnych rzeczy, po tych zmianach odżyje? Czy pod postami w sieci przestaną pojawiać się komentarze, że „takiej gazecie to nie przystoi”? Niedługo dowiemy się, w jaką stronę zostaną ukierunkowane ewentualne (choć raczej spodziewane) zmiany. Na ten moment nie ma natomiast oficjalnych informacji nt. znanej i lubianej „Misji Futbol”, w której skład często wchodzili m.in. Przemysław Rudzki i Mateusz Borek.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy