Dwa angielskie kluby zainteresowane Robertem Lewandowskim!

Robert Lewandowski

Przed Robertem Lewandowskim kluczowe spotkania. Polak ma szansę pobić rekord Gerda Muellera w liczbie strzelonych goli w jednym sezonie Bundesligi. Wydawać by się mogło, że przyszłość Roberta jest całkowicie klarowna i przez dwa najbliższe lata Lewandowski będzie reprezentować barwy Bayernu. Nieco inne zdanie mają na ten temat media, które zaczynają poruszać temat transferu 32-latka.

W kontekście rozgrywek ligowych, Robert Lewandowski rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze. Snajper „Bawarczyków” ma już na swoim koncie 36 goli w 26 spotkaniach. Robert jest zatem coraz bliżej rekordu Gerda Muellera, który wynosi 40 bramek. Wyrównanie lub pobicie tego wyniku byłoby wybitnym osiągnięciem Lewandowskiego.

Dwa angielskie kluby zainteresowane Lewandowskim!

Być może byłoby to także zwieńczenie kariery 32-latka w Bundeslidze. Jak twierdzi bowiem ESPN, Robert Lewandowski jest na celowniku dwóch angielskich zespołów. Mowa o Chelsea i Manchesterze City. Oba kluby poszukują nowego napastnika. Głównym celem był Erling Haaland, jednakże Borussia Dortmund nie zamierza sprzedawać norweskiego zawodnika i jedynie astronomiczna oferta mogłaby zmienić nastawienie BVB.

W przypadku Roberta Lewandowskiego, kwota transferu może być znacznie niższa. Według wspominanego źródła, zainteresowany zespół musi przygotować minimum 60 milionów euro, by Bayern w ogóle zasiadł do ewentualnych negocjacji. Spory wpływ na warunki transferu ma oczywiście wiek Polaka.