Dybala opuści Turyn? Prawdopodobny kierunek: Premier League!

Paulo Dybala
Paulo Dybala

Transfer Cristiano Ronaldo sprawił, że Paulo Dybala stał się drugorzędną postacią w Juventusie. Jego obecna sytuacja nie wydaje się być najlepsza, a włoskie media przewidują, że latem Argentyńczyk pożegna się z Turynem.

Kilka dni temu Romeo Agresti, jeden z dziennikarzy blisko powiązanych z Juventusem, potwierdził wcześniejsze doniesienia na temat utalentowanego zawodnika. Według niego, napastnik latem będzie dostępny na rynku transferowym, a pieniądze zagospodarowane z jego sprzedaży mają trafić na zakup Federico Chiesy. Reprezentant Argentyny nie czuje się najlepiej w obecnej roli, przejawiając większe ambicje. Allegri notorycznie wystawia go poza preferowaną pozycją, co niezbyt podoba się piłkarzowi.

„Stara Dama” najprawdopodobniej nie miałaby problemu ze znalezieniem chętnego klubu na jego zakup. W przeszłości 25-latka łączono między innymi z przenosinami do PSG, Barcelony oraz Manchesteru United.

Najciekawiej wygląda oczywiście ta ostatnia drużyna ze względu na dość prawdopodobna letnią przebudowę. Ostatni remis z Huddersfield sprawił, że nastroje na Old Trafford wyglądają tragicznie. Ole Gunnar Solskjaer zdradził po spotkaniu, że część graczy po raz ostatni założyła trykot „Czerwonych Diabłów”, co idealnie podkreśla konieczność inwestycji w letnim oknie transferowym.

Dybala obecnie jest wyceniany na około 80 milionów funtów. Agenci zawodnika, którzy preferowaliby pozostanie w Turynie, nawiązali już rozmowy z Juventusem w sprawie przyszłości swojego klienta. Co z nich wyniknie? Przekonamy się zapewne w ciągu kolejnych kilku tygodni.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy