Dziewiętnastolatek bohaterem Romy. Nicolo Zaniolo wyrasta na gwiazdę włoskiego klubu!

W październiku przywiązany do ławki, a w połowie lutego zostaje bohaterem swojego zespołu w Lidze Mistrzów. Nicolo Zaniolo ma za sobą świetne tygodnie w barwach Romy. Idealnym podsumowaniem występów piłkarza jest wtorkowy mecz przeciwko Porto. 19-letni Włoch strzelił w tym starciu dwie bramki i zagwarantował rzymskiej drużynie cenne zwycięstwo w pierwszym spotkaniu 1/8 finału! 

Zaniolo zmienił barwy klubowe podczas letniego okna transferowego w 2018 roku. Inter dość łatwo pozbył się piłkarza, który bardzo dobrze radził sobie w młodzieżowych rozgrywkach. Nicolo strzelił bowiem trzynaście bramek i zaliczył osiem asyst w lidze Primavera 1, gdzie występują zawodnicy U-19.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Kiedy piłkarz dołączył do klubu ze stolicy Włoch, jego początki w zespole były do przewidzenia. Zaniolo stopniowo otrzymywał szanse od trenera. Co ciekawe, były to mecze w Lidze Mistrzów. Do początku listopada, Nicolo rozegrał raptem trzy spotkania, przy czym dwa z nich w ramach europejskich pucharów.

Młody Włoch zaczął otrzymywać więcej szans w momencie, gdy z problemami zdrowotnymi borykali się tacy piłkarze jak Stephan El Shaarawy czy Diego Perotti. Dodatkowo w ostatnim czasie z powodu kontuzji nie może grać Cengiz Under. Wszystkie te czynniki spowodowały, iż od grudnia liczba minut spędzonych na boisku przez Zaniolo znacznie wzrosła.

Swoją premierową bramkę dla Romy, Nicolo strzelił 26 grudnia w starciu z Sassuolo w Serie A. Od tego tez momentu, Włoch coraz częściej notował obiecujące występy. Przed rywalizacją z FC Porto, 19-latek miał na swoim koncie trzy trafienia. Wszystkie w ramach ligowych rozgrywek.

Błysk w LM

Piłkarz został okrzykniętym wielkim bohaterem Romy w meczu z portugalskim zespołem. Takie określenie nie może zaskakiwać. To właśnie Zaniolo strzelił dwie bramki dla włoskiego klubu, które zagwarantowały Romie cenne zwycięstwo w pierwszym meczu 1/8 finału LM. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1, gdyż kontaktowe trafienie zaliczył Adrian.

Warto bacznie przyglądać się grze 19-latka. Z pewnością będą robić to największe europejskie zespoły. Już w niektórych mediach możemy przeczytać o zainteresowaniu Włochem ze strony niektórych klubów. Jak na razie wydaje się, że najlepszym wyjściem dla Zaniolo jest regularna gra w Romie. Po dobrych występach w lidze i LM, zapewne Di Francesco znacznie częściej będzie wystawiać zawodnika, nawet przy powrocie innych piłkarzy.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy