Ekstraklasa będzie ekstra! Boniek potwierdza wprowadzenie VAR

Miła niespodzianka spadła na wszystkich wielbicieli najlepszej ligi świata w ten poniedziałkowy wieczór. Prezes PZPN, Zbigniew Boniek, potwierdził debiut wyczekiwanego przez kibiców w całej Europie systemu powtórek w naszej rodzimej lidze.

Przypuszczenia o możliwym wprowadzeniu VAR w ekstraklasie pojawiły się około miesiąc temu, kiedy z wizytą w Polsce zjawił się przewodniczący IFAB – Lukas Brud – zdradzając przy okazji temat rozmów.

– Pojawiła się chęć współpracy ze strony PZPN, który już od jakiegoś czasu wyrażał chęć wprowadzenia technologii w waszym kraju.

Kibice, kluby oraz sami zawodnicy nie musieli długo czekać w niepewności. Prezes oficjalne plany na przyszły sezon zdradził bowiem już pod koniec obecnych rozgrywek:

– Decyzję podjąłem dwa miesiące temu. Przyjrzałem się, jak to funkcjonuje. Spotkałem z odpowiednimi ludźmi, wysłałem Łukasza Wachowskiego do Włoch, aby zapoznał się z projektem, który jest tam wdrażany. Właśnie Łukasz będzie odpowiedzialny za logistykę. Niedługo zdecyduję, który sędzia czy sędziowie będą zajmowali się projektem VAR od strony merytorycznej – powiedział Boniek w rozmowie z Polsatsport.pl

Żeby nie było jednak za kolorowo i ze zbytnim przepychem, nie we wszystkich meczach sędziowie będą obdarowani „trzecim okiem”. Jak powiadomił Zbigniew Boniek: – W każdej serii gier ma być wybierane spotkanie wiodące oraz dwa wyłonione w drodze losowania, w których sędziowie będą wspomagani przez VAR. Wszystko to oczywiście przez koszta.

Trzeba przyznać, że tym razem Europa nam nie uciekła. Co więcej – nawet ją wyprzedziliśmy. Oczywiście od przyszłego sezonu system będzie stosowany m.in. w Niemczech i Włoszech, jednak takie ligowe potęgi jak Premier League czy La Liga jeszcze się wstrzymują. Co sądzicie o tym pomyśle? Przyda się powiew nowoczesności czy może szkoda pieniędzy na poziom, który często – mówiąc delikatnie – nie powala?

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka + do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy