Emocje w doliczonym czasie gry? W tym sezonie gwarantuje to AC Milan!

Piłka nożna to wyjątkowy sport ze względu na różne aspekty. Jednym z nich jest doliczony czas gry. W trakcie dziewięćdziesięciu minut, drużyny nie potrafią przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, by następnie w trakcie kilku minut kompletnie zmienić losy spotkania. Jeśli zatem jedna drużyna po regulaminowym czasie gry zyskuje, druga natomiast traci. AC Milan w obecnym sezonie doświadczył  jednego i drugiego.

Jak prezentuje się dorobek punktowy „Rossoneri” w obecnym sezonie Serie A? Klub z Mediolanu plasuje się aktualnie na piątej pozycji z 22 punktami na swoim koncie. Strata do czwartego Lazio wynosi zaledwie jeden punkt. Jeśli wzięlibyśmy pod uwagę wyniki zespołu tylko do 90 minuty spotkania, to z pewnością Mediolańczycy mieliby zupełnie inny bilans meczów. Wszystko za sprawą losów drużyny Gattuso po regulaminowym czasie gry.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Zaczęło się dobrze – Milan w starciu z Romą wykorzystał doliczone minuty przez arbitra, strzelając bramkę tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Autorem trafienia był wtedy Cutrone, a „Rossoneri” wygrali spotkanie 2-1. Kolejnych emocji po regulaminowym czasie gry kibice włoskiego zespołu doświadczyli w starciu z Atalantą. W tym jednak wypadku nie były to pozytywne odczucia. AC Milan stracił bramkę w 91. minucie spotkania po trafieniu Rigoniego. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Najbardziej dotkliwy moment sympatycy zespołu przeżyli w hitowym starciu Serie A. W derbach Mediolanu szale zwycięstwa na swoją stronę przechylił Inter w 92. minucie spotkania. Do siatki Donnarummy trafił Icardi, zapewniając tym samym swojej drużynie trzy punkty.

Mecze z Genoą i Udinese. Gdyby nie doliczony czas gry, AC Milan dopisałby sobie po tych rywalizacjach zaledwie dwa punkty. Fakty są jednak zupełnie inne. W dwóch wspominanych rywalizacjach „Rossoneri” uzyskali komplet punktów, wygrywając najpierw 2-1 z zespołem Krzysztofa Piątka, a następnie na wyjeździe 1-0 z Udinese. W pierwszym meczu drużna Gattuso strzeliła w 91. minucie spotkania, a w drugiej rywalizacji tuż przed gwizdkiem sędziego, w 97. minucie.

Żeby zachować równowagę, AC Milan musiał również stracić. Taką sytuację zaobserwowaliśmy w niedzielnym starciu tego zespołu z Lazio. Był to bardzo ważny mecz w kontekście układu tabeli, bowiem obie ekipy sąsiadują ze sobą w Serie A. Do 94. minuty spotkania na prowadzeniu był Milan po samobójczym golu Wallace’a. W ostatniej akcji meczu do głosu doszli gospodarze, a za sprawą Joaquina Correi, Lazio wyrwało rywalowi trzy punkty. Spotkanie zakończyło się zatem bramkowym remisem 1:1.

Podsumowując krótko dotychczasowe mecze Milanu w lidze. Na 13.kolejek, aż w 6 spotkaniach, doliczony czas gry zmienił ostateczny rezultat rywalizacji. Śmiało można powiedzieć, że najbardziej emocjonujące spotkania w obecnym sezonie Serie A dostarcza ekipa „Rossoneri”.