Erling Haaland wygrał nagrodę Golden Boy. Ujawniono czołówkę zestawienia!

Haaland Borussia

W kontekście nagrody Golden Boy nie jesteśmy świadkami niespodzianki. Tytuł najlepszego zawodnika młodego pokolenia 2020 otrzymał Erling Haaland. Norweski napastnik szturmem wtargnął do profesjonalnej piłki, co zaowocowało transferem do BVB. W mediach pojawiło się zestawienie czołówki.

Jeśli kariera Erlinga Haalanda będzie rozwijać się w takim tempie, to niewykluczone, że za kilka lat w kontekście norweskiego piłkarza będzie używać się prestiżowego określenia pt. najlepszy napastnik w Europie. Haaland po transferze z Salzburga do Borussii Dortmund nadal regularnie trafia do siatki. Podczas sezonu 2020/2021, 20-latek zdobył już 6 goli oraz zaliczył 2 asysty w 6 ligowych meczach, a także strzelił 4 bramki w 3 spotkaniach Ligi Mistrzów.

Erling Haaland zwycięzcą Golden Boy

Nic dziwnego, że Erlinh Haaland wygrał nagrodę Golden Boy, przyznawaną najlepszemu zawodnikowi młodego pokolenia. Piłkarz BVB pokonał w stawce m.in. Jadona Sancho, Ansu Fatiego czy Alphonso Daviesa.

Część sympatyków może zaskakiwać fakt, iż wyżej od Daviesa znalazł się Fati. Jak wiadomo, defensor „Bawarczyków” razem z klubem sięgał po mistrzostwo kraju oraz puchar Ligi Mistrzów.

Komentarze

komentarzy