Fabio Cannavaro zdradził swoje trenerskie marzenie

Fabio Cannavaro obecnie pracuje w Chinach. Tamtejsza Super League to jednak nie jest szczyt jego marzeń. Były piłkarz chciałby w przyszłości zostać trenerem Realu Madryt.

Mistrz świata z 2006 roku od trzech lat pracuje w chińskim Guangzhou Evergrande. W drużyną z Kantonu zdobył mistrzostwo oraz Puchar Chin. To zresztą nie jego pierwsze podejście do tego zespołu, gdyż prowadził go już w latach 2014-2015.

Fabio Cannavaro pracuje w roli pierwszego trenera od sześciu lat, jednak na razie trenował tylko azjatyckie zespoły. Włoch poza wspomnianymi “Czerwonymi Tygrysami”, prowadził również Tianjin Tianhai oraz arabski Al-Nasr Rijad. Przez krótki czas był również tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Chin. Poza tym, był asystentem Cosmina Olaroiu w emirackim Al-Ahli.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

46-latek chciałby spróbować swoich sił na ławce któregoś z europejskich zespołów. Zdradził również swój trenerski cel.

Pracuję każdego dnia po to, by kiedyś poprowadzić Real Madryt. – wyznał Cannavaro w rozmowie z “Marcą”.

Obecnie taki rozwój wydarzeń wydaje się niewiarygodny. Zdobywca Złotej Piłki z 2006 roku musiałby najpierw spróbować sił w czołowej europejskiej lidze. Może niebawem zobaczymy go na ławce trenerskiej któregoś klubu Serie A.

Komentarze

komentarzy