Fani wybrali najlepszego piłkarza Bundesligi. Robert Lewandowski bez uznania wśród kibiców

Sezon 2020/2021 Bundesligi za nami. Po tytuł sięgnęli piłkarze Bayernu, a królem strzelców został Robert Lewandowski, który jednocześnie pobił rekord Gerda Muellera, strzelając 41 goli w jednej kampanii. Postawa polskiego snajpera najwidoczniej nie zrobiła ogromnego wrażenia na wielu kibicach niemieckiej piłki. W głosowaniu fanów tytuł najlepszego piłkarza sezonu otrzymał… Erling Haaland.

Norweski snajper robi furorę w Bundeslidze. 20-latek podczas kampanii 2020/2021 strzelił 27 goli oraz zaliczył 8 asyst w 28 spotkaniach. Co ciekawe ten wynik sprawił, że Haaland nie tylko nie wygrał klasyfikacji strzelców, ale zajął „dopiero” trzecie miejsce. Na drugiej pozycji uplasował się Andre Silva z 28 bramkami.

Haaland doceniony przez kibiców

Mimo to, wśród sympatyków Erling mógł liczyć na spore poparcie. To właśnie snajper BVB został wybrany przez kibiców najlepszym zawodnikiem sezonu.

Wybór może zaskakiwać, biorąc pod uwagę historyczne osiągnięcie Roberta Lewandowskiego. Trzeba jednak pamiętać, że za głosowanie odpowiadają kibice, więc tutaj zawsze może być pewna niespodzianka.