Bohaterzy kontra faworyci. Asensio i spółka ruszają po tytuł

W arcytrudnej grupie eliminacyjnej zajęli pierwsze miejsce, a teraz, korzystając z okazji, chcą spłatać niejednego figla – to Macedończycy. Po przeciwnej stronie naszpikowana gwiazdami Hiszpania, która całkiem słusznie stawiana jest w gronie faworytów do końcowego triumfu. Asensio, Bellerin czy Saul mają poprowadzić „La Furia Roja” po złoty medal, ale czy to się uda? Dzisiejszego wieczoru trzeba wykonać pierwszy krok.

Macedonia już od początku nic nie musi. Sam awans z grupy z Francją (!), Ukrainą czy Islandią to już niebywały sukces dla podopiecznych Blagoji Milevskiego, dlatego teraz zagrają na zupełnym luzie, w tym upatrując swojej szansy.

– Macedończycy po raz pierwszy zagrają w tak dużym turnieju, więc będzie im szczególnie zależało, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Nie zmienia to faktu, że w swoim kraju już są bohaterami – komentował hiszpański bramkarz Kepa Arrizabalaga.

Bonus na EURO21

Wobec Hiszpanów nieco większe wymagania. Młodzieżowa ekipa z Półwyspu Iberyjskiego ma takich piłkarzy w składzie, że spokojnie mogliby walczyć o europejskie puchary, grając w La Liga. Hector Bellerin, Saul Niguez, Marco Asensio czy Denis Suarez to najjaśniej świecące gwiazdy w kolekcji Alberta Celadesa. Stąd wysokie oczekiwanie i nieunikniona presja na wynik.

Iberyjskie wątki znajdziemy również w kadrze Macedonii. David Babunski, dziś gracz Yokohama F. Marinos, jeszcze nieco ponad rok temu umiejętności szlifował pod oczyma trenerów akademii FC Barcelona. Z kolei najwyżej wycenianym jest Nikola Gjorgjev z Grasshopper Club Zurych. Nie mając wielkich gwiazd, Milevski zapewne postawi na kolektyw, co przecież niejednokrotnie okazywało się lepsze od indywidualności. Tylko czy Hiszpanie muszą na nie stawiać? Niekoniecznie, a do tego dochodzi pierwiastek talentu, czysto piłkarskich umiejętności czy doświadczenia na najwyższym poziomie. To zdecydowanie większe po stronie znakomicie wyszkolonych technicznie Hiszpanów.

Przy ponad 11-tysięcznej widowni (stan na wczesne godziny poranne, stadion może pomieścić ponad 15 tysięcy osób) możemy się spodziewać dobrego widowiska z dużą liczbą bramek, na co można wnieść zakład u bukmachera Forbet. Bez walki nie podda się Macedonia, a już po pierwszym meczu do awansu będą chcieli się zbliżyć Hiszpanie. W meczu dorosłych reprezentacji w eliminacjach do przyszłorocznego mundialu kilka dni temu było 2:1 dla „La Furii Rojy”. Jak będzie dziś? Zapowiada się ciekawy wieczór!

 

forBET – Zarejestruj się z kodem EURO21, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250zł!

Komentarze

komentarzy