Faza pucharowa nie leży Lewandowskiemu. Trwa seria piłkarza Bayernu!

Praktycznie co sezon, Robert Lewandowski zapisuje się na kartach historii Bundesligi. W ostatnim czasie, reprezentant Polski został najlepszym obcokrajowcem w lidze niemieckiej pod względem liczby bramek. Niestety, w Europie napastnikowi nie idzie tak dobrze. Potwierdza to jego niechlubna seria.

Dla kapitana naszej kadry, dwumecz Bayernu z Liverpoolem w 1/8 finału był ważny z wielu powodów. Oczywiście, priorytetem 30-latka był awans do następnej rundy tych europejskich rozgrywek. Napastnik „Bawarczyków” miał również coś do udowodnienia. Lewandowski jest bowiem często krytykowany w kontekście swoich występów w fazie pucharowej. Dość regularnie napastnik Bayernu notuje na tym etapie przeciętne spotkania.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Potwierdzają to również statystyki. Tuż przed rewanżem, podsumowano siedem ostatnich meczów Lewandowskiego. Liczba goli i asyst Roberta nie była imponująca. Zaledwie dwie bramki i jedno ostatnie podanie w meczu z Besiktasem, nie mogą charakteryzować topowego napastnika w Europie. Rywalizacja na Alianz nie poprawiła tych statystyk.

Trzeba przyznać, że Bayern na własnym stadionie zaprezentował się fatalnie. Ciężko również oczekiwać od napastnika, który „żyje z podań”, by sam wygrał drużynie awans. Mimo tych dwóch argumentów, nikt nie ma jednak wątpliwości, że Robert Lewandowski rozegrał naprawdę słabe spotkanie i trudno znaleźć jakiekolwiek pozytywne aspekty w grze naszego reprezentanta. 30-latek poszedł w ślady swoich kolegów z zespołu, notując całkowicie bezbarwny mecz.

Analizując występ „Bawarczyków”, można wysnuć jeden wniosek. Bayern czeka ogromna rewolucja. Zaledwie kilku zawodników może czuć się bezpiecznie odnośnie swojego miejsca w składzie. W tej grupie zapewne jest Robert Lewandowski. To wokół Polaka i paru inny piłkarzy będzie budowana nowa siła niemieckiej ekipy. Czy w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów, Bayern w końcu zabłyśnie w Europie?

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy