Federico Bernardeschi w Premier League? Trzy zespoły są zainteresowane!

Zdecydowanie inaczej Federico Bernardeschi wyobrażał sobie przygodę z Juventusem. Do Turynu 26-latek przychodził jako jeden z lepszych zawodników całej ligi. W szeregach „Starej Damy” tylko przez chwilę Włoch był zawodnikiem pierwszego składu. Obecna sytuacja piłkarza sugeruje, iż Bernardeschi opuści drużynę mistrza kraju. Zainteresowanie wykazują zespoły z Premier League.

Statystyki 26-latka z tego sezonu wypadają bardzo kiepsko. Ofensywny gracz zdobył zaledwie jednego gola oraz zaliczył jedną asystę w 24 spotkaniach. Po części wpływ na słabą formę zawodnika mają nieregularne występy od pierwszej minuty. Bernardeschi nie może wywalczyć sobie pewnego miejsca w wyjściowym składzie.

Możliwy transfer

Nie zaskakują zatem doniesienia mediów w sprawie zawodnika. Według informacji włoskich źródeł, Juventus chętnie wysłucha ofert za 26-latka. Środki uzyskane z tytułu transferu mogą wzmocnić budżet transferowy klubu.

Sam Bernardeschi również wyraża aprobatę w kontekście zmiany zespołu. Włoch mógłby spróbować swoich sił w lidze angielskiej.

Trzy kluby z Premier League zainteresowane

Co ciekawe, 26-latek być może będzie mieć taką okazję. Jak informuje „La Gazzetta dello Sport”, aż trzy zespoły wykazują zainteresowanie piłkarzem. Mowa o Arsenalu, Chelsea oraz Manchesterze United.

Liderem w wyścigu o gracza „Starej Damy” jest rzekomo Chelsea. W takim wypadku nie można wykluczyć wymiany. Juventus zabiega bowiem o Jorginho. Pomocnik „The Blues” ma jednak większą wartość rynkową, dlatego zespół z Turynu musiałby zapewne dopłacić lub dołączyć jeszcze jednego piłkarza.

Komentarze

komentarzy