Federico Chiesa na radarze klubów z Premier League!

Duże zainteresowanie wśród czołowych europejskich zespołów wzbudza Federico Chiesa. Włoski zawodnik dzięki dobrej grze w Fiorentinie może doczekać się wielkiego transferu już w najbliższym oknie. O 22-latka pyta sporo ekipy, co potwierdził przedstawiciel Fiorentiny.

Na temat możliwego transferu Federico Chiesy media spekulowały już rok temu. Ofensywnego gracza w swoich szeregach chciał mieć Juventus. „Stara Dama” nie potrafiła jednak uzgodnić warunków transakcji, dlatego Włoch pozostał na kolejny sezon w Fiorentinie.

22-latek radził sobie w trakcie kampanii 2019/2020 bardzo dobrze. Chiesa zgromadził na swoim koncie 6 goli oraz 5 asyst w 23 ligowych meczach. Spoglądając na wcześniejsze sezony zawodnika, piłkarz był na dobrej drodze, by zaliczyć najlepsze rozgrywki w swojej karierze.

Angielskie kluby pytają o Chiesę

W rozmowie z „La Gazzetta dello Sport” przedstawiciel Fiorentiny, Joe Barone zasugerował, że angielskie ekipy pytają o 22-latka – Chiesa jest obecnie zawodnikiem Fiorentiny. Kilka klubów pyta o niego. Niektóre z nich mówią po angielsku. Zobaczymy co się wydarzy. Na ten moment chcemy zakończyć sezon. Chiesa jest bardzo skoncentrowany. 

Jeśli wierzyć doniesieniom mediów, Federico Chiesa wzbudza zainteresowanie takich ekip, jak Chelsea, Manchester United, Tottenham oraz Arsenal. Fiorentina rzekomo oczekuje za ofensywnego gracza kwoty w wysokości 60 milionów euro.

Juventus nie składa broni

Z pewnością kolejne próby sprowadzenia Chiesy wykona Juventus. Problem w tym, że sama Fiorentina przede wszystkim oczekuje transakcji gotówkowej, co nie do końca odpowiada „Starej Damie”. Dodatkowo, klub z Florencji preferuje sprzedaż gracza do innego zespołu, niż aktualny mistrz Włoch.

Komentarze

komentarzy