Federico Chiesa w końcu doczeka się transferu? Uzgodnił warunki z nowym klubem

Spoglądając na włoskich zawodników młodego pokolenia, Federico Chiesa z pewnością wzbudza ogromną uwagę. 22-latek od trzech sezonów jest czołową postacią w ekipie Fiorentiny. Wydaje się kwestią czasu, aż ofensywny gracz w końcu trafi do większego klubu. Jak informują ostatnie doniesienia z Włoch, przedstawiciele Juventusu poczynili odpowiedniego kroki w celu finalizacji transakcji. 

Chiesa jest na dobrej drodze, by rozegrać swój najlepszy sezon. W przerwanej kampanii piłkarz występujący najczęściej na prawej stronie boiska zdobył 6 goli oraz zaliczył 5 asyst w 23 występach. Najlepsze rozgrywki zawodnika to sezon 2017/2018, gdy Chiesa miał udział w trzynastu ligowych bramkach Fiorentiny.

Nie jest tajemnicą, iż od dawna Federico wzbudza zainteresowanie Juventusu. Zespół „Starej Damy” próbował już sprowadzić piłkarza do Turynu, jednakże transfer spalił na panewce. Mistrz Włoch nie zamierza składać broni.

Jak informuje „La Stampa”, przedstawiciele Juventusu uzgodnili z ojcem Chiesy warunki kontraktu piłkarza. Federico ma inkasować w ekipie prowadzonej przez Maurizio Sarriego 5 milionów euro za sezon.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Na przeszkodzie transferu stanąć może sama Fiorentina. Rocco Commisso, który jest właścicielem drużyny, niechętnie spogląda na sprzedaż piłkarza właśnie do Juventusu. Przedstawiciel klubu preferuje zrealizowanie transakcji z Interem czy Manchesterem United.

Media wyceniają transfer Chiesy na 60 milionów euro. Kwota może ulec zmianie z powodu koronawirusa.

Komentarze

komentarzy