FIFA reaguje na decyzję UEFA. Nowy turniej przełożony!

Już w kolejnym roku format Klubowych Mistrzostw Świata miał ulec dość znaczącej zmianie. Koronawirus sprawił jednak, że zaplanowany turniej na 2021 rok zostanie przesunięty ze względu na EURO. Jak to konkretnie wygląda ze strony światowej federacji i jakie kroki zostaną podjęte w przyszłości? 

Po dzisiejszej decyzji UEFA byliśmy przekonani, że klubowy mundial nie dojdzie do skutku w planowanym terminie. Było to po prostu niemożliwe, nawet jeśli Gianni Infatino w nowym formacie KMŚ widzi spory potencjał i planował ten projekt przez kilka ostatnich latach.

FIFA otrzymała dziś wnioski od CONMEBOL i UEFA o odroczenie odpowiednio Copa America 2020 i EURO 2020 do czerwca i lipca 2021 r. Ten termin był wcześniej zarezerwowany właśnie dla nowego formatu turnieju, który miał zebrać najlepsze 24 drużyny klubowe z całego świata. Póki co do niczego takiego jednak nie dojdzie.

– Na tym etapie ważne jest, aby pamiętać, że głównym celem zawodów FIFA jest zapewnienie zarówno globalnego rozwoju piłki nożnej, jak i ogólnoświatowych programów solidarności.owych. Dlatego istotne jest, aby interesy stowarzyszeń, zarówno sportowe, jak i gospodarcze, były również chronione – czytamy w oświadczeniu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Dodatkowo Infantino na specjalnej konferencji ma jutro przedyskutować na kiedy przełożyć KMŚ. Najlepszym terminem będzie oczywiście 2023 rok, kiedy latem nie ma w kalendarzu reprezentacyjnych rozgrywek. Taki pomysł wymaga jednak długich rozmów ze stowarzyszeniami członkowskimi, które muszą zaakceptować ten pomysł.

Przed FIFA i innymi federacjami nerwowe dni. Nadal nie wiadomo na jak długo epidemia koronawriusa zablokuje rozgrywki klubowe, które zwyczajnie muszą dobiec końca. Bez tego trudno cokolwiek bowiem planować.

Komentarze

komentarzy