Finał EURO 2024 – data, miejsce, kto zagra

Finał EURO 2024 wyłoni najlepszą reprezentację na Starym Kontynencie. Tytułu bronią Włosi, ale najwięcej szans na ten moment daje się Anglikom oraz Francuzom. Sprawdź kiedy jest finał EURO 2024, gdzie oraz na jakim stadionie zostanie rozegrany.

Kiedy finał EURO 2024? Data i godzina

Finał EURO 2024 zostanie rozegrany 14 lipca 2024 roku. Mecz finałowy rozpocznie się o godzinie 21:00.

Gdzie zostanie rozegrany finał EURO 2024?

Finał EURO 2024 odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Na trybunach zasiądzie komplet, a więc ponad 70 tysięcy kibiców. Stadion Olimpijski w Berlinie znany jest z goszczenia najważniejszych wydarzeń. To między innymi na tej arenie odbył się finał mistrzostw świata w 2006 roku, kiedy to Włosi okazali się lepsi od Francuzów po rzutach karnych, a Zinedine Zidane uderzył Marco Materazziego „z byka”. W gwoli ciekawostki warto dodać, że jest trzecim co do wielkości, uwzględniając pojemność, stadionem w Niemczech. Więcej kibiców może zasiąść jedynie na obiektach w Dortmundzie oraz Monachium.

Kto zagra w finale EURO 2024?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jeszcze znana. Na poprzednich mistrzostwach Europy w wielkim finale zagrali Włosi oraz Anglicy, a turniej zakończył się zwycięstwem tych pierwszych. Przed EURO 2024 Włosi nie są wymieniani w gronie ścisłych faworytów, ale już popularni „Synowie Albionu” zdecydowanie tak. Oprócz reprezentacji Anglii, najwyżej na udział w finale EURO 2024 i wygranie imprezy stoją notowania Francji, Hiszpanii oraz Portugalii.

Zanim dowiemy się kto zagra w finale EURO 2024, rozegrane zostaną mecze półfinałowe. Te zostały zaplanowane na 9 i 10 lipca 2024 roku.

Komentarze

komentarzy