Football Manager w realnym świecie? Klub z Poznania ma takie plany

(Źródło: Eaglegame.eu)

Ustalanie taktyki, robienie transferów, symulowanie meczów i podpisywanie kontraktów z zawodnikami – tak wielu maniaków piłki nożnej potrafi spędzać długie godziny, by ich klub wdarł się na szczyt, a to wszystko bez wychodzenia z domu. Ale co się stanie, kiedy wirtualni menedżerowie zaczną zarządzać prawdziwymi zawodnikami?

Inicjatywa stworzenia Internetowego Klubu Sportowego zrodziła się w głowie Roberta Nadrau. Wychowany w Polsce, jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności wyjechał do Niemiec, a tam zajął się biznesem. Po latach wrócił do Polski (obecnie mieszka w Poznaniu) i to tutaj postanowił przenieść idee klubu zarządzanego przez kibiców. Pierwszą tego typu drużyną jest FC Inter Dragons. Ogólny zarys tego przedsięwzięcia obrazuje ten materiał.

Nadrau postanowił stworzyć podobną drużynę w Poznaniu. W ten sposób powstał Internetowy Klub Piłkarski Olimpia Poznań. Grająca w Klasie B ekipa prowadzona jest przez Dariusza Gajowieckiego ma być kolejną tego typu organizacją, w której to fan może ustalać skład poprzez internetową platformę. Po wejściu na stronę internetową klubu od razu rzuca się informacja dotycząca stworzenia drużyny i możliwość wejścia do piłkarskiej społeczności. Na razie trwają prace nad stworzeniem odpowiedniej platformy znanej z gry Football Manager oraz aplikacji na smartfony. Akcję związaną z poznańskim projektem zaprezentowali studenci dziennikarstwa sportowego z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pozostaje czekać na efekty pracy oraz pierwsze wyniki drużyny współtworzonej przez sympatyków klubu. Obecnie IKP Olimpia w Klasie B grupie Poznań I zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z bilansem 20 zwycięstw i jednym remisem.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka + do 400 zł bonusu!

 

Komentarze

komentarzy