Frajerzy tygodnia #1 14 – 20 sierpnia

Ishak

Ligi piłkarskie ruszyły na dobre, a więc pora rozpocząć nową serię. Będziemy przeglądać mecze piłkarskie, które odbyły się w okresie 14 – 20 sierpnia. Wszystko po to, aby wybrać frajerów tygodnia. Będzie prowadzona klasyfikacja. Zwycięzca otrzymuje trzy punkty, drugie miejsce dwa, a trzeci klub punkt. W tym tygodniu konkurencja będzie spora, a o wygraną powalczą PSG, Lech Poznań, Wisła Kraków i Lazio.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

BETFAN promocja Raków

Frajerzy tygodnia 14 – 20 sierpnia

Lech Poznań

Jako pierwszy klub pod lupę weźmiemy Lech Poznań. Kolejorz w poprzedniej rundzie Ligi Konferencji doszedł aż do ćwierćfinału rozgrywek! Dopiero tam przegrał z Fiorentiną. Tym razem Lech grał nawet w półfinale, ale eliminacji… W przedostatniej rundzie przed awansem do fazy grupowej Ligi Konferencji Lech przegrał w dwumeczu z dużo niżej notowanym klubem – Spartakiem Trnawa. Kolejorz mimo teoretycznie ogromnej przewagi na papierze, przegrał w rewanżu 1:3 i pożegnał się z rozgrywkami.

Jeden słabszy mecz może zdarzyć się każdemu? Może. Lech chciał zrehabilitować się w Ekstraklasie. Przeciwnikiem był Śląsk Wrocław, który miał na swoim koncie tylko punkt i przed 5. kolejką był w strefie spadkowej. Końcowy wynik? 3:1, ale nie dla Lecha. Dwa gole Exposito i asysta Hiszpana zapewniły Śląskowi pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

Paris Saint-Germain

Pierwszy mecz PSG w lidze zakończył się bezbramkowym remisem z Lorient. Na trybunach zasiadł wówczas Mbappe, który był w konflikcie z władzami klubu. Francuz doszedł jednak do porozumienia z zespołem i na drugą kolejkę był gotowy, ale mecz z Toulouse zaczął na ławce rezerwowych. Na początku drugiej połowy wszedł na plac gry razem z debiutującym Dembele. Kylian miał wymarzony powrót, ponieważ już w 62. minucie spotkania zdobył bramkę otwierającą wynik meczu.

Nie wszystko poszło jednak z planem. W 87. minucie Abdoukhlal wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania. Mecz zakończył się finalnie remisem 1:1, a PSG po dwóch kolejkach ma na koncie dwa punkty i zajmuje 12. miejsce.

Lazio

Walka o mistrzostwo w Serie A będzie w tym sezonie pasjonująca. Drużyny są mocno wyrównane i liczy się każdy punkt. Kto zaliczył największą wtopę? Lazio. Początek rywalizacji był dla wicemistrza Włoch udany. Ciro Immobile w 26. minucie wykorzystał dogranie Luisa Alberta i Lazio wygrywało 1:0. Było tak przez większość spotkania. Jednak w drugiej połowie wicemistrz Włoch dostał dwa szybkie nokautujące ciosy. W 85. minucie strzelił Almqvist, a dwie minuty później Di Francesco.

Wisła Kraków

Jak idzie Wiśle Kraków powrót do Ekstraklasy? Ekstremalnie opornie. Biała Gwiazda po pięciu kolejkach ma pięć punktów i zajmuje 14. miejsce w 1. lidze. Wisła Kraków w piątek przegrała aż 1:3 z Odrą Opole i to przed własnym stadionem. Do 80. minuty Biała Gwiazda prowadziła 1:0, ale wszystko posypało się w końcówce rywalizacji. Dwie bramki Suli i jeden gol Żemło sprawiły, że mecz zakończył się rezultatem 1:3.

Frajerzy tygodnia: miejsca i klasyfikacja

Frajerem tygodnia zostaje Lech Poznań. Na drugim miejscu ląduje Lazio, a trzecie miejsce zdobyło PSG, które chociaż zremisowało z Toulouse. Wisłę Kraków uratował fakt, że większość spotkania grała w osłabieniu.