„France Football” zapytało, kto powinien dostać Złotą Piłkę. Ankietę usunięto po jednym dniu

Dużymi krokami zbliża się podsumowanie piłkarskiego 2018 roku, a co za tym idzie przyznanie kilku indywidualnych nagród. Jedną z nich jest oczywiście Złota Piłka przyznawana przez France Football – najbardziej prestiżowa, choć niekiedy bardzo kontrowersyjna. Podobnie może być i tym razem.

Czasem zdarzają się lata zdominowane przez jednego zawodnika, wtedy można się obejść bez sporów i słownych przepychanek. Zdarza się jednak tak, że mimo dziesiątek porównań, setek argumentów i tysiąca dyskusji, nie da się wskazać tego, któremu nagroda się należy w 100% obiektywnie. Już od zakończenia mundialu wiemy, że tak będzie również w tym roku. Z jednej strony niesamowicie równy i kosmiczny Messi, z drugiej Cristiano Ronaldo, który przebudził się w lutym i pomógł w wygraniu Ligi Mistrzów, z jeszcze innej mistrzowie świata  i filar zaskakujących wicemistrzów (również z Ligą Mistrzów) – Luka Modrić.

Złota Piłka z założenia ma doceniać najlepszego indywidualnie zawodnika, w praktyce jednak główną rolę odgrywają trofea i wkład w ich zdobycie. Właśnie dlatego dużo mówi się o tym, że wielkie szanse na przerwanie duopolu Messi-„CR7” trwającego od dekady ma właśnie Chorwat. Mimo niewątpliwej klasy zawodnika dla wielu osób byłby to naciągany wybór, szczególnie biorąc pod uwagę to, że po równie kapitalnym roku nagrody nie zdobył ani Xavi, ani Iniesta. Francuski magazyn przyznający Złotą Piłkę umieścił na swojej stronie ankietę, w której czytelnicy mogli wskazać własnego faworyta. Wyniki okazały się chyba wyjątkowo nie po myśli „France Football”, bo – jak donosi „Mundo Deportivo” – już po dobie ankietę usunięto. Poniżej jak prezentowała się po oddaniu 700 tysięcy głosów:

Szokująca dominacja Messiego i Salaha, którzy zostawili daleko w tyle Ronaldo i właśnie Modricia, była widocznie zbyt przytłaczająca. Oceniający skupili się przede wszystkim na indywidualnej formie piłkarzy i ich efekcie „wow”, a pod tym względem faktycznie sezon należał do Messiego i Salaha. Co ciekawe podobnie po ogłoszeniu nominowanej 30-stki zagłosowali czytelnicy madryckiego „AS-a”. Oni również Złotą Piłkę przyznaliby Messiemu (32,59% głosów), a w dalszej kolejności Modriciowi, Griezmannowi i Ronaldo (11,57%).

Jak Waszym zdaniem powinno wyglądać końcowe podium i osoba na jego szczycie? Najrówniejszy Messi, Modrić za całokształt, czy któryś z mistrzów świata? A może jeszcze ktoś inny?

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy