Gabriel Barbosa nie wróci do Europy!

Świetna postawa Gabigola w lidze brazylijskiej mogła dawać nadzieje sympatykom tego zawodnika, iż 23-latek wróci do Europy, by ponownie spróbować swoich sił w jednej z pięciu najmocniejszych lig. Tak się jednak nie stanie. Definitywny transfer napastnika do Flamengo wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. Obie strony prowadzą obecnie rozmowy w sprawie ustalenia kwoty transakcji.

Tuż po sukcesie ekipy z Brazylii, triumfator Copa Libertadores od razu wykazał chęć wykupu Gabigola. Gabriel Barbosa z dorobkiem 25 goli i 8 asyst został najlepszym strzelcem brazylijskiej Serie A. Dodatkowo, 23-latek zdobył 9 goli w Copa Libertadores. Każdy kibic Flamengo był zachwycony postawą piłkarza w niedawno zakończonym roku.

Nikt nie wyobrażał sobie, by przedstawiciele brazylijskiej ekipy nie spróbowali ściągnąć napastnika na zasadzie transferu definitywnego. Zarząd Flamengo miał jednak nieco związane ręce, gdyż Gabigol po świetnej grze w swoim kraju mógł spodziewać się ofert ze strony europejskich ekip. W mediach pojawiały się plotki. Brazylijczykiem rzekomo był zainteresowany West Ham. Przypuszczano także, iż Chelsea może pokusić się o sprowadzenie 23-latka.

Żadnej przeprowadzki do ekipy z czołowej ligi nie będzie. Według informacji Globo, Gabriel Barbosa zostanie we Flamengo. Klub z Włoch ma otrzymać za napastnika około 20 milionów euro. Co istotne, Inter zagwarantował sobie 20% kwoty od przyszłej sprzedaży.

Ten zapis może okazać się kluczowy. Trudno bowiem nie odnieść wrażenia, iż Gabigola w Europie jeszcze zobaczymy. Pytanie, jakie pieniądze zadecydują o ewentualnej grze 23-latka na Starym Kontynencie.

 

Komentarze

komentarzy