Gabriel Slonina wybrał grę dla reprezentacji USA

Nie zobaczymy Gabriela Sloniny w trakcie czerwcowego zgrupowania reprezentacji Polski. 18-latek opublikował specjalny wpis, w którym poinformował, iż chce grać w barwach USA.

Gabriel Slonina robi prawdziwą furorę w MLS. Wystarczy powiedzieć, że mówimy o 18-letnim bramkarzu, który już teraz może pochwalić się ponad 20 występami w lidze. W trakcie obecnych rozgrywek, Slonina rozegrał 12 meczów i pięciokrotnie zachowywał czyste konto.

Postępy golkipera bacznie obserwują czołowe europejskie ekipy. Jakiś czas temu Fabrizio Romano informował o poważnym zainteresowaniu ze strony Chelsea, które zostało zahamowane przez sankcje nałożone na Romana Abramowicza.

Gabriel Slonina nie zagra dla reprezentacji Polski

Nic dziwnego, że Czesław Michniewicz widział Sloninę w naszej kadrze. Selekcjoner reprezentacji poleciał do Stanów Zjednoczonych i spotkał się z 18-latkiem. Gdy kilka dni temu pojawiła się lista zawodników powołanych na zgrupowanie, na której znalazł się Gabriel Slonina, wydawało się, że bramkarz Chicago wybrał grę dla Polski.

W piątkowy wieczór Slonina opublikował post, w którym podziękował za ewentualną możliwość gry w biało-czerwonych barwach, ale zdecydował się na reprezentowanie USA.

Komentarze

komentarzy