Genialny mecz Roberta Lewandowskiego. Polak z czterema bramki w starciu z Herthą! [WIDEO]

Spektakl,  w którym główną rolę odegrał jeden aktor. Tak w skrócie można opisać starcie Bayernu z Herthą. Choć potyczka obu ekip dostarczyła kibicom mnóstwo emocji, to główne skrzypce zagrał tylko jeden piłkarz. Jest nim oczywiście Robert Lewandowski. Polak zdobył cztery gole.

Worek z bramki Robert Lewandowski otworzył dość późno, bo w 40. minucie potyczki. Reprezentant Polski wykorzystał podanie Gnabry’ego po pewnym zamieszaniu w polu karnym.

500 gol w karierze

Chwilę po przerwie, Lewandowski mógł cieszyć się z drugiego trafienia w tym meczu. Jak się okazało, bramka na 2:0 była 500 golem Roberta w seniorskiej karierze.

Bardzo ważne trafienie Robert Lewandowski zanotował w 85. minucie potyczki. Na tablicy wyników widniał bowiem rezultat 2:2, dlatego Bayern stanął pod ścianą w kontekście zwycięstwa w tym meczu. „Bawarczycy” mogli jednak liczyć na niezawodnego Lewandowskiego, który wykorzystał podania Muellera.

Jak się okazało, bramka na 3:2 nie zamknęła tego spotkania. Hertha doszła jeszcze do głosu, zdobywając gola na 3:3. Ostatecznie trafienie Ngankama nie zagwarantowało berlińskiej ekipie punktu. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, rzut karny wykorzystał Robert Lewandowski, który ustalił wynik meczu na 4:3.

Warto zaznaczyć, że asystę w tym spotkaniu zanotował Krzysztof Piątek. Polak pojawił się na murawie w 68. minucie potyczki i chwilę później posłał bardzo dobrą piłkę do Cunhy.

 

Komentarze

komentarzy