Genialny Radja Nainggolan. Cagliari kontynuuje imponującą serię!

Juventus, Inter, Napoli, Roma oraz Lazio – z pewnością jest to zestaw, który byłby najczęściej wymieniany przez kibiców w pytaniu odnośnie pięciu czołowych drużyn we Włoszech. Czasem zapewne pojawiałyby się również takie ekipy jak Atalanta czy Milan. Niewielu sympatyków w tym gronie umieszczałoby zespół Cagliari. W tym sezonie wspomniana drużyna radzi sobie jednak bardzo dobrze. Potwierdza to m.in. obecna pozycja w tabeli oraz imponująca seria klubu bez porażki.

Trzeba przyznać, że ekipa prowadzona przez Rolando Marana dała pewien sygnał rywalom w trakcie letniego okna transferowego. Do drużyny dołączyli tacy zawodnicy jak Marko Rog czy Radja Nainggolan (wypożyczony z Interu). Patrząc przez sezonem na kadrę Cagliari, mogliśmy wysnuć wniosek, iż zespół ma szansę powalczyć o coś więcej niż środek tabeli.

Nikt jednak nie spodziewał się, że drużyna będzie notować tak dobre wyniki. Największy podziw budziła przed spotkaniem z Fiorentiną seria zespołu bez porażki. Od dziewięciu spotkań w Serie A, klub nie musiał uznawać wyższości rywali, pokonując m.in. Atalantę czy notując remisy z Napoli oraz Romą.

Seria Cagliari trwa w najlepsze. W niedzielne południe, piłkarze Marana podejmowali na własnym obiekcie Fiorentinę. Kibice zgromadzeni na Sardegna Arena zobaczyli prawdziwą deklasację ze strony gospodarzy. „Rossoblu” pokonali ekipę gości 5-2, a show skradł Radja Nainggolan, autor jednego trafienia oraz aż trzech asyst.

Bramka belgijskiego pomocnika może robić wrażenie, gdyż 31-latek posłał bardzo precyzyjny strzał zza pola karnego.

Było to drugie trafienie Nainggolana w tym sezonie Serie A. Trzeba przyznać, iż w momencie, gdy Radja wpisuje się na listę strzelców, to trudno przejść obojętnie obok gola tego zawodnika. W spotkaniu ze SPAL, Nainggolan popisał się spektakularnym uderzeniem, które już teraz jest określane mianem najlepszej bramki tego sezonu.

Sztabowi szkoleniowemu Cagliari nie pozostaje nic innego, jak tylko cieszyć się z faktu, iż Radja trafił do klubu na zasadzie wypożyczenia. Zespół plasuje się obecnie na trzeciej pozycji w tabeli, jednakże Roma, Lazio oraz Atalanta mają jeszcze do rozegrania swoje spotkania w tej kolejce Serie A.

 

Komentarze

komentarzy