Genoa nie tęskni za Piątkiem? Antonio Sanabria ze świetnym startem w nowym zespole!

Wielu kibiców Serie A zaczęło zastanawiać się, jak funkcjonować będzie Genoa bez Krzysztofa Piątka. Patrząc na ostatnie dwa mecze włoskiego zespołu, klub powinien jakoś sobie poradzić. Swoją przygodę w nowej drużynie świetnie rozpoczął Antonio Sanabria. 

Oczywiście strata takiego napastnika spowodowała, iż klub musiał znaleźć odpowiedniego następcę. Genoa otrzymała za Polaka 35 milionów euro, co jednocześnie stanowi rekord sprzedażowy zespołu. Trudno zatem stwierdzić, by zarząd nie miał pieniędzy na napastnika z dobrej, europejskiej drużyny.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Genoa nie zdecydowała się jednak na definitywny transfer. Ostatecznie do klubu z Stadio Luigi Ferraris dołączył na zasadzie wypożyczenia 22-letni Antonio Sanabria. Paragwajczyk pierwszą część sezonu rozegrał w LaLiga, a dokładniej w Betisie. Podczas 23 spotkań, napastnik strzelił sześć bramek oraz zanotował dwie asysty. Statystyki nie powalały, jednakże biorąc pod uwagę fakt, iż klub tylko wypożyczył zawodnika, Genoa mało ma do stracenia.

Początek Sanabrii w nowej drużynie jest całkiem obiecujący. Już w swoim debiutanckim spotkaniu dla Genoi, Paragwajczyk zanotował premierowe trafienie. Gol 22-latka przyczynił się do ważnej wygranej na wyjeździe przeciwko Empoli (3-1). Warto zaznaczyć, że Antonio pojawił się na murawie dopiero w 68. minucie spotkania, a pięć minut później napastnik umieścił piłkę w siatce.

Sanabria postanowić kontynuować strzelanie dla włoskiego zespołu. W ostatnim, niedzielnym spotkaniu drużyny, zawodnik strzelił gola w 41. minucie spotkania. Trafienie piłkarza pomogło uzyskać Genoi jeden punkt w rywalizacji z Sassuolo na własnym stadionie.

Trzeba zatem przyznać, że powrót Sanabrii do Serie A jest całkiem imponujący. Co ciekawe, 22-latek występował już na Półwyspie Apenińskim w sezonie 2013/2014 oraz 2014/2015 (w barwach Sassuolo oraz Romy). Trudno jednak określić, by zawodnik podbił ligę. Antonio Sanabria rozegrał raptem cztery ligowe mecze.

Jeśli napastnik utrzyma formę strzelecką w Genoi, to niewykluczone, że włoski zespół postara się o transfer definitywny. W umowie o wypożyczenie piłkarza została zawarta klauzula wykupu. Samo wypożyczenie zawodnika obowiązuje natomiast do końca czerwca 2020 roku.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

 

Komentarze

komentarzy