Gianluigi Donnarumma podpisze z Milanem nowy kontrakt?!

W swoich szeregach Milan nie ma zbyt wielu zawodników, którzy wzbudzają zainteresowanie czołowych europejskich zespołów. Jednym z wyjątków jest Gianluigi Donnarumma. Włoskiego bramkarza w drużynie chętnie przywitałoby sporo topowych ekip. Wiele wskazuje na to, że kluby będą musiały obejść się smakiem. 21-latek ma wkrótce podpisać nowy kontrakt.

Od kilku lat Milan próbuje powrócić do czołówki Serie A. Jak na razie – bezskutecznie. W trakcie przerwanego sezonu zespół z Mediolanu plasuje się na siódmym miejscu w tabeli. O ile lokata drużyny nie wydaje się całkiem zła, to strata do lidera ligi jest już ogromna. Mowa bowiem o dwudziestu siedmiu punktach.

Gianluigi Donnarumma chce zostać w Milanie

Brak konkretnych perspektyw w Mediolanie mogło zachęcić Donnarummę do transferu. W szczególności, że 21-latek ma ważną umowę z zespołem tylko do końca kampanii 2020/2021. Już na początku przyszłego roku golkiper mógłby negocjować z dowolnym klubem.

Na to się jednak nie zanosi. Według informacji „Calciomercato”, Donnarumma wkrótce przedłuży swój kontrakt. Agent piłkarza Mino Raiola ma w najbliższym czasie przeprowadzić negocjacje z przedstawicielami Milanu.

Niewiele opcji

Spoglądając na topowe zespoły w Europie oraz obsadę bramki w tych drużynach, Gianluigi nie miałby zbyt wielu opcji. Jednym z kilku rozwiązań wydaje się PSG. Mistrz Francji zamierza jednak pozostawić rolę pierwszego bramkarza Navasowi. Druga opcja to Chelsea. Klub z Premier League musiałby jednak najpierw pożegnać się z Kepą Arrizabalagą, co przy obecnym kryzysie, wydaje się wręcz niemożliwą misją.

Komentarze

komentarzy